نسخه نهایی هشدار گوگل کروم در مورد https

هشدار گوگل کروم
 • 1397/2/29
 • 242

گوگل کروم اعلام کرد که از اکتبر 2018(مهر97) یک پیام برجسته "امن نیست" (not secure) در نوار مرورگر نشان خواهد داد.

این را به عنوان هشدار نهایی در نظر بگیرید .بعد از اکتبر 2018 ، گوگل کروم و احتمالا همه مرورگرهای مبتنی بر کروم مثل vivaldi هشدارهای امنیتی پیشرفته را نشان خواهند داد که ممکن است منجر به افزایش نرخ پرش سایت شما بشود و همزمان منجر به کاهش فروش و  مکالمات شما بشود.

تغییرات کروم چیست

در حال حاضر کروم یک آیکن سبز رنگ که نشانگر امن بودن سایت است ، نشان می دهد.چون در حال حاضر بسیاری از سایتها امن هستند ، گوگل این گزارش را میدهد.آنها شروع به نشانه گذاری سایتهای نا امن با یک هشدار برجسته قرمز می کنند.

علاوه بر این کروم نشان دادن سایتهای امن با آیکون سبز را متوقف می کند.دلیل این امر آنست که سایت بصورت پیش فرض باید امن باشد.

بخصوص الان که بسیاری از وب سایتها امن هستند ، توقع کاربر اینست که سایت امن باشد.بنابراین منطقی است که کاربر در صورت مشاهده سایت نا امن مطلع شود.

تغییرات طی دو مرحله صورت میگیرد

این تغییرات طی دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول کروم دیگر سایتهای امن را با آیکون سبز رنگ نشان نمیدهد ، که از ماه سپتامبر (شهریور) انجام می شود و سپس در مرحله دوم از ماه اکتبر نمایش سایتهای نا امن آغاز می شود.

از این گذشته : آیا لازم است سایت خود را به https تبدیل کنید؟

به وضوح جواب بله است ،شما باید نگران امنیت وب سایت خود باشید.قبلا گفته میشد که گواهی نامه SSL برای سایتهای تجارت الکترونیک است.این دیگر درست نیست.تمامی وب سایتها تحت تاثیر قرار می گیرند و آیکون قرمز بالقوه کاربران را می ترساند.

برای اینکه گوگل کروم این آیکن قرمز را بطور برجسته نشان می دهد و این موجب ترس کاربران شده و وب سایت شما را ترک می کنند ، نتیجه آن افزایش نرخ پرش، کاهش خرید و کاهش تبلیغات در سایت شما می شود.

  آخرین خبرها

 • امکان انتشار استوری دیگران در اینستاگرام

  در آخرین بروز رسانی اینستاگرام ، کاربران می توانند استوری دیگران که در آن تگ شده اند را به اشتراک بگذارند.

 • کاهش طول متادیسکریپشن توسط گوگل

  گوگل تایید کرد که پنج ماه پس از افزایش طول متادیسکریپشن در نتایج جستجو اکنون آن را کاهش داده است .وقت گذاشتن برای افزایش طول متا دیسکریپشن جهت نمایش در نتایج جستجو می تواند وقت هدر دادن باشد.

 • هشدار گوگل کروم

  گوگل کروم اعلام کرد که از اکتبر 2018 یک پیام برجسته "امن نیست" (not secure) در نوار مرورگر نشان خواهد داد.

 • ورژن جدید اخبار گوگل

  گوگل نسخه کاملا بروز شده از اخبار گوگل "google news" را در اپ استور ios قرار داده است.

 • ویژگی مخفی اینستاگرام

  اینستاگرام ویژگی جدید مخفی اضافه کرده است که مدت زمان حضور شما در این اپلیکیشن را نشان میدهد.

 • اطلاع رسانی گوگل به کاربران هنگام پاسخ از طرف شرکت

  از این پس هنگامی که شرکتها به نظر کاربران پاسخ می دهند ، به آنها ایمیل اطلاع رسانی ارسال می شود.این فرصت ارتباط بیشتر با مشتری را برای شرکتها فراهم میکند.

 • حذف تاریخچه جستجو از گوگل

  گوگل یک روش کاربرپسند تر را جهت دانلود و حذف تاریخچه جستجو و سابقه بازدید در یوتیوب معرفی کرد . علاوه بر این گوگل به کاربران اجازه عدم تایید جمع آوری اطلاعات در آینده را نیز می دهد.

 • API جدید google my business

  گوگل API جدید " Google My Business " را برای مدیریت موقعیت‌های چندگانه راه‌اندازی می‌کند. گوگل با همکاری چند تا از شرکای سازمان ، این داشبورد را توسعه داد.سازمانهای ثبت شده می توانند از امکانات و ویژگی های جدید GMB استفاده نمایند.

 • ثبت دامنه app

  از این پس گوگل اجازه ثبت دامنه ای که به app ختم میشود را به همه میدهد.این دامنه سطح بالا (TLD) از سال 2015 در انحصار گوگل بود.

 • اولویت نسخه موبایل در جستجو گوگل

  گوگل ارسال ایمیل اولویت نسخه موبایل به مدیران سایتها را شروع کرد.اگرچه این موضوع از ماه ها پیش آغاز شده است.