ویژگی های جدید google search console که در هفته آینده منتشر می شوند

ویژگی های جدید google search console
 • 1396/10/19
 • 581

امروز گوگل اعلام کرد که کنسول جستجوی جدید گوگل در هفته های آینده برای همه  در دسترس خواهد بود. به طور خاص، کاربران تأیید شده در کنسول Google Search قادر خواهند بود به عملکرد جستجوی جدید،  Index Coverage، وضعیت AMP و گزارش های ارسال شغل دسترسی پیدا کنند.

گوگل اعلام کرده است که گزارش های  Search Console جدید "شفافیت بیشتری در نمایه سازی گوگل، ارتباطات متقابل دو جانبه بین گوگل و صاحبان وب سایت ها برای کمک به حل مسائل سریع تر و یک رابط کاربر پاسخگو" ارائه می دهد.

Search Engine Land برای اولین بار در خلال ماه ژوئیه اخبار را در باره کنسول بتا جستجو(beta Search Console) جست و جو کرد. سپس Google اطلاعات بیشتری درباره این بتا به اشتراک گذاشت. با این اقدام، گزارش عملکرد جستجو یک سال داده، که برای یک  مدت طولانی درخواستی  از صنایع  بود را شامل خواهد شد.

هر دو نسخه  Search Console برای همه کاربران دایر هستند و می توانند به صورت کنارهم استفاده شوند. گوگل اعلام کرد که همچنان ویژگی های کنسول Classic را در Console Search جدید اضافه خواهد کرد، بنابراین تا زمانی که این فرآیند کامل شود، مدیران وب میتوانند از طریق لینک در نوار ناوبری به دو نسخه دسترسی پیدا کنند.

همچنین در Search Console جدید قابل توجه است که امکان به اشتراک گذاشتن موضوعات مهم که در (اکثر) گزارش ها با تعداد زیادی از اعضای تیم در یک سازمان قرار دارد که برای پخش موثر اطلاعات و مشکلات مطرح شده مفید است. دسترسی مجدد نیز آسان و شهودی است. توضیح بیشتر این موضوعات سئو  در ادامه :

گزارش عملکرد جستجو:

گزارش عملکرد جدید جستجوی گوگل مشابه گزارش Search Analytics است، اما اطلاعات 16  ماه را میدهد. این گزارش به شما امکان می دهد تا clicks ، impressions ، CTR و موقعیت میانگین (average position) ​​را مشاهده کنید. همچنین به شما اجازه فیلتر بر اساس نتایج جستجوی وب، تصویر یا ویدئو را می دهد ومی توانید براساس پرس و جو، صفحه، کشور یا نوع دستگاه طبقه بندی کنید. گوگل مشخص کرده این اطلاعات نیز به زودی از طریق  API کنسول جستجو  نیز در دسترس خواهد بود ، که برای سئو بهتر سایت بسیار ارزشمند است.

کنسول جستجو گوگل

 

گزارش پوشش شاخص (Index Coverage):

گزارش Index Coverage شبیه گزارش فهرست وضعیت (Index Status) است: به مدیران وبسایت نشان می دهد که Google چگونه سایت آنها index کرده است.  این لیست URL ها یی را که به درستی index  شده اند را فهرست می کند و هشدارهایی را  در مورد اینکه چرا گوگل برخی url ها را index  نکرده  نمایش می دهد. این گزارش تغییرات را در طول زمان و بهبود index شدن سایت در آن دوره زمانی را نشان می دهد. با کلیک بر روی هر url دارای خطا، پیوندهایی به ابزارهای تشخیصی می دهد، و همچنین راه ارسال مجدد URL برای index شدن، را خواهید دید. داده ها همچنین می توانند برای تحلیل عمیق تر export شوند. گوگل متوجه شده است که این گزارش "برای سایتهایی که sitemap را ارائه می دهند، بهتر عمل می کند."

 

index reporting- گزارش index گوگل

گزارش وضعیت AMP:

گزارش وضعیت AMP خطاها و هشدارهای URL های AMP شما را ارائه می دهد. این نشان می دهد که کدام URL ها دارای مشکل هستند، تشخیص خود را از این موضوع نشان می دهد و به شما اجازه می دهد که مشکل را حل کنید و سپس مطمئن شوید URL AMP معتبر است. گوگل گفت، "هنگامی که مشکل بر طرف شده شما می توانید درخواست کنید که Search Console اعتبار چندین صفحه را تصدیق کند."  ، گوگل اعلام کرده است که URL های آسیب دیده را با استفاده از اولویت بالاتر بارگذاری و پردازش می کند." علاوه بر این، گزارش های AMP را می توان با تیم های خارجی به اشتراک گذاشت.

 

amp-status

گزارش ارسال شغل (Job Posting):

کسانی که لیست کارهای خود را در وب سایت های خود می نویسند، می توانند گزارش جدید پست شغلی را بررسی کنند. این گزارش آمار مربوط به نتایج لیست کار شما و هر گونه مسائل مربوط indexing و راه حل آنها  را نشان خواهد داد.

job-posting

 

  آخرین خبرها

 • رفع فیلتر توئیتر

  جک دورسی (Jack Dorsey) ، مدیر عامل توییترگفت می خواهد "مشکل فیلترینگ" را در این شبکه اجتماعی اصلاح کند.

 • انتشار عکس سه بعدی در فیسبوک

  از این پس شما میتوانید عکس های سه بعدی را با گوشی هوشمند خود در فیسبوک منتشر کنید .

 • Snippets اسنیپت جدید گوگل

  گوگل نوع جدیدی از featured snippet را معرفی کرده است که برای نمایش اطلاعات عمیق تر در مورد یک موضوع اختصاص یافته است.

 • امکان انتشار استوری دیگران در اینستاگرام

  در آخرین بروز رسانی اینستاگرام ، کاربران می توانند استوری دیگران که در آن تگ شده اند را به اشتراک بگذارند.

 • کاهش طول متادیسکریپشن توسط گوگل

  گوگل تایید کرد که پنج ماه پس از افزایش طول متادیسکریپشن در نتایج جستجو اکنون آن را کاهش داده است .وقت گذاشتن برای افزایش طول متا دیسکریپشن جهت نمایش در نتایج جستجو می تواند وقت هدر دادن باشد.

 • هشدار گوگل کروم

  گوگل کروم اعلام کرد که از اکتبر 2018 یک پیام برجسته "امن نیست" (not secure) در نوار مرورگر نشان خواهد داد.

 • ورژن جدید اخبار گوگل

  گوگل نسخه کاملا بروز شده از اخبار گوگل "google news" را در اپ استور ios قرار داده است.

 • ویژگی مخفی اینستاگرام

  اینستاگرام ویژگی جدید مخفی اضافه کرده است که مدت زمان حضور شما در این اپلیکیشن را نشان میدهد.

 • اطلاع رسانی گوگل به کاربران هنگام پاسخ از طرف شرکت

  از این پس هنگامی که شرکتها به نظر کاربران پاسخ می دهند ، به آنها ایمیل اطلاع رسانی ارسال می شود.این فرصت ارتباط بیشتر با مشتری را برای شرکتها فراهم میکند.

 • حذف تاریخچه جستجو از گوگل

  گوگل یک روش کاربرپسند تر را جهت دانلود و حذف تاریخچه جستجو و سابقه بازدید در یوتیوب معرفی کرد . علاوه بر این گوگل به کاربران اجازه عدم تایید جمع آوری اطلاعات در آینده را نیز می دهد.