هنگام وقوع زلزله کجا پناه بگیریم

هنگام وقوع زلزله کجا پناه بگیریم
 • 1396/9/30
 • 285

هنگام وقوع زلزله ، کجا پناه بگیریم :

از پنجره و دیوارهای رو به بیرون فاصله بگیرید.

نزدیک کمد و کتابخانه پناه نگیرید.

در کنج دیوار و یا دیوارهای کم عرض پناه بگیرید و سر خود را میان بازوان خود قرار دهید.

اگر محل ایمن وجود ندارد به کنار دیوار رفته و در حالی که نشسته اید سر خود را بر روی زانوهایتان خم نموده و ضمن اینکه با کف دستهایتان پشت سر خود را گرفته اید با بازوانتان سر خود را محافظت کنید.

چنانچه روی تخت خوابیده اید، بالشت را روی سر خود قرار دهید و یا به زیر تخت بروید.

هنگام وقوع زلزله از آسانسور و یا راه پله استفاده نکنید و در همان محلی که هستید بمانید.

چنانچه در زمان وقوع زلزله در آسانسور بودید سریعا تمام دکمه ها را بزنید و در اولین توقف از آسانسور خارج شوید.

زلزله

یک کیف کمکهای اولیه آماده کنید و وسایل زیر را در آن قرار دهید:

باند ، گاز استریل ، چسب ، قیچی کوچک ، پنبه  و داروی مسکن ، چنانچه داروی خاصی مصرف میکنید حتما آنرا نیز در کیف قرار دهید.

بطری آب ، بیسکوئیت و مواد غذایی کنسرو شده ویا خشک مثل آجیل و کشمش ، شمع و کبریت  نیز در کیف خود داشته باشید.

کپی مدارک مهم ، کمی پول نقد و شماره تلفن نزدیکان خود ، چراغ قوه را هم در کیف قرار دهید.

حوله ، لوازم بهداشتی و با توجه به آب و هوا لباس گرم و پتو در دسترس داشته باشید.

 

کیف کمک اولیه موقع زلزله

  آخرین خبرها

 • هشت اپلیکیشن برتر اندروید برای طراحی

  امروزه ما در عصری زندگی میکنیم که بسیاری از اتفاقات به صورت خودکار و با کمک سیستم های دیجیتال صورت میگیرد، دنیای اندروید نیز امروزه برنامه های بسیاری را برای طراحی و ویرایش عرضه میکند .

 • استفاده از هشتگ گذاری در linkedin

  به نظر میرسد که linkedin در حال اجرای یک تست جزئی در محیط برنامه خود است که نیاز به استفاده از هشتگ ها برای بروز رسانی حساب های شخصی دارد .

 • اپلیکیشن روبیکا

  تبلیغات گسترده تلویزیونی در این روزها توجه بسیاری را به اپلیکیشن روبیکا جلب کرده است.روبیکا یک اپلیکیشین جامع برای محتوای صوتی و تصویری می باشد. نکته جالب این اپلیکیشن محتوای رایگان آن است.

 • چگونه در بازاریابی رسانه های اجتماعی موفق شویم ؟

  بازاریابی و سپس بازاریابی رسانه های اجتماعی که امروزه بسیار مطرح میشود و به نوعی اقتصاد را دربرگرفته است به سرعت در حال تغییر و ارتقا است بنابراین برای موفقیت در این زمینه شما نیاز به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارید .

 • نسخه جدید مرورگر فایرفاکس کوانتوم (Firefox Quantum) ارائه شد

  Mozilla امروز نسخه فایرفاکس کوانتوم (Firefox Quantum) را به نمایش گذاشت ، این نسخه آخرین و بهترین ورژن مرورگر Open Source میباشد که برای کاربران تجاری خود چندین ویژگی و ترفند جدید ارائه میدهد .

 • حذف موقت GIF از استوری اینستاگرام و اسنپ چت

  اینستاگرام و اسنپ چت ادغام خود با Giphy را ، که به کاربران اجازه اضافه کردن GIF های متحرک در story(داستان) را می داد ، متوقف کرده اند.

 • آشنایی با اپلیکیشن VERO

  این اپلیکیشن به عنوان بهترین برنامه جدید در بین 100 کشور دنیا انتخاب شده است ، این اپلیکیشن نیز مانند شبکه های اجتماعی دیگر قابلیت اشتراک گذاری عکس ها متن ها موسیقی ، فیلم و ... را داراست اما با این ویژگی شما میتوانید انتخاب کنید که چه کسانی هریک از پست های شمارا میتوانند ببینند،از جمله ویژگی های این برنامه ...

 • 3 نکته مهم که باید در خصوص گلکسی S9 دانست

  کمپانی IFixit توضیحاتی را در خصوص برخی از ویژگی های مثبت و منفی این محصول پرچمدار سامسونگ ارائه داد . طراحی زیبا و جذاب دوطرف این دستگاه و دوربین فوق العاده آن در زمان هایی که نور کافی وجود داشته باشد بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اما در شرایطی مانند شب که نور کافی وجود ندارد کیفیت تصاویر بالا نیست و تار به نظر میرسد ...

 • باگ دستیار صوتی Alexa برطرف شد!

  طبق گزارش هایی از مصرف کنندگان محصولات آمازون خبر نقص دستگاه دستیار صوتی Alexa منتشر شد که گاهی اوقات این دستگاه بدون دلیل صدای خنده از خود پخش میکند که باعث ترساندن افراد میشود ...

 • گوگل در حال تکمیل تکنولوژی AMP برای استاندارد سازی وب سایت ها

  قوانین استاندارد سازی به وب سایت ها اجازه میدهد بدون اینکه از استفاده از چارچوب های پیاده سازی AMP از این تکنولوژی استفاده کنند .