تلاش گسترده دیگری از گوگل برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی

جلوگیری گوگل از انتشار اخبار جعلی
 • 1396/9/27
 • 196

فضای اینترنت بوسیله بسیاری از وب سایت های خبری جعلی پر شده است. حتی شاهد هستیم برخی از منابع خبری که از نظر مردم قابل اعتماد هستند ولی با کمال تأسف با انتشار اخبار جعلی ، باعث گمراه شدن مردم می شوند. گوگل بار دیگر قصد دارد در این خصوص تلاش گسترده ای را انجام دهد و برای جلوگیری از این اتفاقها ،  این وب سایتها را دیگر از طریق موتور جستجوی غول پیکر خود نشان ندهد و آنها را مسدود کند.

طبق بروزرسانی دستورالعمل های گوگل  ، محتواهایی درGoogle News  نشان داده می شوند که از هدف اصلی کسب و کار خود منحرف نشده باشند یا فعالیتهای هماهنگی در جهت گمراه نمودن کاربران نداشته باشند.

شاید به نظر این تغییر کوچکی باشد اما مطمئناَ تأثیر گسترده ای در پیش رو خواهد داشت. گوگل تمام وب سایتهایی را که مبدأیت کشور خود را پنهان می کنند  را مسدود خواهد کرد بدین طریق به طور مؤثری انتشار و گسترش خبرهای دروغین را کاهش خواهد داد.

مخاطبان و خوانندگان اخبار همیشه سعی می کنند از منابع معتبر و مطمئنی از اخبار موضوعات مختلف روز دنیا باخبر شوند ولی متأسفانه امروزه شبکه های اجتماعی به شدت مرز بین واقعیت و شایعات به چالش کشیده اند. برای مخاطبان بسیار سخت شده است که بتوانند اخبار واقعی را از اخبار دروغین وشایعات تشخیص دهند و حتی برخی اوقات این امری ناممکن است.

جنگ جدیدی که گوگل نیوز با سایتهای خبری جعلی به راه انداخته است سعی براین دارد تا به شدت از انتشار اخبار جعلی جلوگیری کند و فقط اجازه انتشار اخباری را دهد که حقیقت دارند.

موتورجستجوی گوگل منبع اصلی دسترسی به اخبار برای بسیاری از مردم در اینترنت است و این دسترسی گسترده به این شرکت باعث می شود که گوگل مسئولیت سنگینی را در توزیع و انتشار اخبار در کل جوامع دنیا برعهده داشته باشد.

البته پالایش اخبار و بررسی واقعی بودن آن یک شبه نمی تواند اتقاق بیفتد و گوگل با این اقدامات قدرتمندانه و اصلاحات جدید خود یک گام در مسیر درست و در جهت سازماندهی اطلاعات جهان قرارداده است تا بتواند اطلاعات صحیح را بصورت مفید در دسترس مخاطبان خود قراردهد.

  آخرین خبرها

 • هشت اپلیکیشن برتر اندروید برای طراحی

  امروزه ما در عصری زندگی میکنیم که بسیاری از اتفاقات به صورت خودکار و با کمک سیستم های دیجیتال صورت میگیرد، دنیای اندروید نیز امروزه برنامه های بسیاری را برای طراحی و ویرایش عرضه میکند .

 • استفاده از هشتگ گذاری در linkedin

  به نظر میرسد که linkedin در حال اجرای یک تست جزئی در محیط برنامه خود است که نیاز به استفاده از هشتگ ها برای بروز رسانی حساب های شخصی دارد .

 • اپلیکیشن روبیکا

  تبلیغات گسترده تلویزیونی در این روزها توجه بسیاری را به اپلیکیشن روبیکا جلب کرده است.روبیکا یک اپلیکیشین جامع برای محتوای صوتی و تصویری می باشد. نکته جالب این اپلیکیشن محتوای رایگان آن است.

 • چگونه در بازاریابی رسانه های اجتماعی موفق شویم ؟

  بازاریابی و سپس بازاریابی رسانه های اجتماعی که امروزه بسیار مطرح میشود و به نوعی اقتصاد را دربرگرفته است به سرعت در حال تغییر و ارتقا است بنابراین برای موفقیت در این زمینه شما نیاز به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارید .

 • نسخه جدید مرورگر فایرفاکس کوانتوم (Firefox Quantum) ارائه شد

  Mozilla امروز نسخه فایرفاکس کوانتوم (Firefox Quantum) را به نمایش گذاشت ، این نسخه آخرین و بهترین ورژن مرورگر Open Source میباشد که برای کاربران تجاری خود چندین ویژگی و ترفند جدید ارائه میدهد .

 • حذف موقت GIF از استوری اینستاگرام و اسنپ چت

  اینستاگرام و اسنپ چت ادغام خود با Giphy را ، که به کاربران اجازه اضافه کردن GIF های متحرک در story(داستان) را می داد ، متوقف کرده اند.

 • آشنایی با اپلیکیشن VERO

  این اپلیکیشن به عنوان بهترین برنامه جدید در بین 100 کشور دنیا انتخاب شده است ، این اپلیکیشن نیز مانند شبکه های اجتماعی دیگر قابلیت اشتراک گذاری عکس ها متن ها موسیقی ، فیلم و ... را داراست اما با این ویژگی شما میتوانید انتخاب کنید که چه کسانی هریک از پست های شمارا میتوانند ببینند،از جمله ویژگی های این برنامه ...

 • 3 نکته مهم که باید در خصوص گلکسی S9 دانست

  کمپانی IFixit توضیحاتی را در خصوص برخی از ویژگی های مثبت و منفی این محصول پرچمدار سامسونگ ارائه داد . طراحی زیبا و جذاب دوطرف این دستگاه و دوربین فوق العاده آن در زمان هایی که نور کافی وجود داشته باشد بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اما در شرایطی مانند شب که نور کافی وجود ندارد کیفیت تصاویر بالا نیست و تار به نظر میرسد ...

 • باگ دستیار صوتی Alexa برطرف شد!

  طبق گزارش هایی از مصرف کنندگان محصولات آمازون خبر نقص دستگاه دستیار صوتی Alexa منتشر شد که گاهی اوقات این دستگاه بدون دلیل صدای خنده از خود پخش میکند که باعث ترساندن افراد میشود ...

 • گوگل در حال تکمیل تکنولوژی AMP برای استاندارد سازی وب سایت ها

  قوانین استاندارد سازی به وب سایت ها اجازه میدهد بدون اینکه از استفاده از چارچوب های پیاده سازی AMP از این تکنولوژی استفاده کنند .