تلاش گسترده دیگری از گوگل برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی

جلوگیری گوگل از انتشار اخبار جعلی
 • 1396/9/27
 • 420

فضای اینترنت بوسیله بسیاری از وب سایت های خبری جعلی پر شده است. حتی شاهد هستیم برخی از منابع خبری که از نظر مردم قابل اعتماد هستند ولی با کمال تأسف با انتشار اخبار جعلی ، باعث گمراه شدن مردم می شوند. گوگل بار دیگر قصد دارد در این خصوص تلاش گسترده ای را انجام دهد و برای جلوگیری از این اتفاقها ،  این وب سایتها را دیگر از طریق موتور جستجوی غول پیکر خود نشان ندهد و آنها را مسدود کند.

طبق بروزرسانی دستورالعمل های گوگل  ، محتواهایی درGoogle News  نشان داده می شوند که از هدف اصلی کسب و کار خود منحرف نشده باشند یا فعالیتهای هماهنگی در جهت گمراه نمودن کاربران نداشته باشند.

شاید به نظر این تغییر کوچکی باشد اما مطمئناَ تأثیر گسترده ای در پیش رو خواهد داشت. گوگل تمام وب سایتهایی را که مبدأیت کشور خود را پنهان می کنند  را مسدود خواهد کرد بدین طریق به طور مؤثری انتشار و گسترش خبرهای دروغین را کاهش خواهد داد.

مخاطبان و خوانندگان اخبار همیشه سعی می کنند از منابع معتبر و مطمئنی از اخبار موضوعات مختلف روز دنیا باخبر شوند ولی متأسفانه امروزه شبکه های اجتماعی به شدت مرز بین واقعیت و شایعات به چالش کشیده اند. برای مخاطبان بسیار سخت شده است که بتوانند اخبار واقعی را از اخبار دروغین وشایعات تشخیص دهند و حتی برخی اوقات این امری ناممکن است.

جنگ جدیدی که گوگل نیوز با سایتهای خبری جعلی به راه انداخته است سعی براین دارد تا به شدت از انتشار اخبار جعلی جلوگیری کند و فقط اجازه انتشار اخباری را دهد که حقیقت دارند.

موتورجستجوی گوگل منبع اصلی دسترسی به اخبار برای بسیاری از مردم در اینترنت است و این دسترسی گسترده به این شرکت باعث می شود که گوگل مسئولیت سنگینی را در توزیع و انتشار اخبار در کل جوامع دنیا برعهده داشته باشد.

البته پالایش اخبار و بررسی واقعی بودن آن یک شبه نمی تواند اتقاق بیفتد و گوگل با این اقدامات قدرتمندانه و اصلاحات جدید خود یک گام در مسیر درست و در جهت سازماندهی اطلاعات جهان قرارداده است تا بتواند اطلاعات صحیح را بصورت مفید در دسترس مخاطبان خود قراردهد.

  آخرین خبرها

 • رفع فیلتر توئیتر

  جک دورسی (Jack Dorsey) ، مدیر عامل توییترگفت می خواهد "مشکل فیلترینگ" را در این شبکه اجتماعی اصلاح کند.

 • انتشار عکس سه بعدی در فیسبوک

  از این پس شما میتوانید عکس های سه بعدی را با گوشی هوشمند خود در فیسبوک منتشر کنید .

 • Snippets اسنیپت جدید گوگل

  گوگل نوع جدیدی از featured snippet را معرفی کرده است که برای نمایش اطلاعات عمیق تر در مورد یک موضوع اختصاص یافته است.

 • امکان انتشار استوری دیگران در اینستاگرام

  در آخرین بروز رسانی اینستاگرام ، کاربران می توانند استوری دیگران که در آن تگ شده اند را به اشتراک بگذارند.

 • کاهش طول متادیسکریپشن توسط گوگل

  گوگل تایید کرد که پنج ماه پس از افزایش طول متادیسکریپشن در نتایج جستجو اکنون آن را کاهش داده است .وقت گذاشتن برای افزایش طول متا دیسکریپشن جهت نمایش در نتایج جستجو می تواند وقت هدر دادن باشد.

 • هشدار گوگل کروم

  گوگل کروم اعلام کرد که از اکتبر 2018 یک پیام برجسته "امن نیست" (not secure) در نوار مرورگر نشان خواهد داد.

 • ورژن جدید اخبار گوگل

  گوگل نسخه کاملا بروز شده از اخبار گوگل "google news" را در اپ استور ios قرار داده است.

 • ویژگی مخفی اینستاگرام

  اینستاگرام ویژگی جدید مخفی اضافه کرده است که مدت زمان حضور شما در این اپلیکیشن را نشان میدهد.

 • اطلاع رسانی گوگل به کاربران هنگام پاسخ از طرف شرکت

  از این پس هنگامی که شرکتها به نظر کاربران پاسخ می دهند ، به آنها ایمیل اطلاع رسانی ارسال می شود.این فرصت ارتباط بیشتر با مشتری را برای شرکتها فراهم میکند.

 • حذف تاریخچه جستجو از گوگل

  گوگل یک روش کاربرپسند تر را جهت دانلود و حذف تاریخچه جستجو و سابقه بازدید در یوتیوب معرفی کرد . علاوه بر این گوگل به کاربران اجازه عدم تایید جمع آوری اطلاعات در آینده را نیز می دهد.