برای داشتن یک برند تأثیرگذار به چه نکاتی باید توجه کرد

 • 481
برای داشتن یک برند تأثیرگذار به چه نکاتی باید توجه کرد

در مورد ساخت برند معمولا ۲ نظر وجود دارد: بسیار آسان است باید کمی در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید؛ سخت است و ارزش سرمایه‌گذاری ندارد. البته آنلاین بودن در دنیای کسب و کار، کلیدی است اما در عین حال نیاز به سرمایه‌گذاری هم دارد. یعنی نظر هر ۲ گروه به‌نوعی درست است. اما اگر با کسانی که در این زمینه تجربه کافی دارند صحبت کنید، به شما خواهند گفت که حدود ۴ تا ۵ سال برای ساخت یک برند زمان لازم است. برند سازی همچون مسابقات دوی ماراتن است، نه دوی سرعت! باید برای شرایط، رقابت و تلاش طولانی آماده باشید و این را به خاطر بسپارید که تلاش شما ارزشش را خواهد داشت.

مهم است که از همان ابتدای کار انتظارات خود را مشخص کنید و از میزان سرمایه‌ی مالی و زمانی که برای رسیدن به هدف و تأثیرگذاری نیاز دارید، آگاه باشید. نردبان تأثیرگذاری صنعتی، یک نردبان بلند است که پله‌های بسیار دارد. نمی‌توانید با یک گام به بالای آن برسید. باید سعی کنید با گام‌های مستمر و محکم و با استفاده از تاکتیک‌های مختلف خود را به سمت پله‌های بالاتر هدایت کنید تا بتوانید یک برند تأثیرگذار بسازید. گام‌های بعدی می‌تواند به جلب و نگه‌داشتن توجه مخاطبان کمک کند:

۱. محتوای مستمر و ارزشمند منتشر کنید

نه این‌که بخواهیم به شما بگوییم تهیه محتوا کار آسانی است و شاید حتی از مهارت‌های اصلی شما هم نباشد؛ اما با این وجود نباید از آن به‌عنوان بهانه‌ای برای تولید محتوای کم‌ارزش،استفاده کرد.

انتقال ایده‌ها و اندازه‌گیری روابط بدون داشتن محتوا میسر نیست. نمی‌توان در همه‌ی مکان‌ها حضور یافت و تمام افراد را ملاقات کرد. از محسنات تولید محتوا همین است که می‌توان به‌واسطه‌ی آن مقیاس‌دهی کرد و شرکت را گسترش داد.

احاطه کردن اطرافتان با محتوایی که از سمت خود شما تولید می‌شود، یک راه مؤثر برای مشخص کردن جایگاهتان به‌عنوان رهبر صنعت خود و دسترسی به مخاطبان است. ۸۵٪ فعالان بازار این موضوع را قبول دارند که تولید محتوا، یک فاکتور مهم در موفقیت عمومی سازمانشان بوده است. ۷۵٪ فعالان نیز از شروع کردن بازیابی محتوایی به نتایج مثبتی دست یافته‌اند.

اما تولید محتوا به‌تنهایی آن تأثیرگذاری مطلوب را به دست نخواهد داد. شما باید این محتوا را در برابر افراد متناسب قرار دهید و این همان زمانی است که نقش شبکه‌های اجتماعی پررنگ می‌شود.

۲. برای تأثیرگذاری از شبکه‌های اجتماعی بهره بگیرید

با توجه به این‌که بازاریابی به شبکه‌های اجتماعی روی آورده است، احتمالا این موضوع به ذهن شما هم خواهد رسید که این سرویس‌ها یک روش خوب برای انتشار محتوای شما هستند. این در حالی است که تنها ۴۳٪ فروشندگان B2B از این شبکه‌ها به‌عنوان استراتژی محتوایی خود بهره می‌گیرند.

این‌که کدام شبکه را برای برقراری ارتباط با مشتریان خود استفاده کنید و چطور محتوای مورد نظر خود را به دست مخاطبان صحیح برسانید بسیار اهمیت دارد. برای آنکه بهترین بهره را از شبکه‌های اجتماعی ببرید، نباید تمام تمرکز خود را به یک شبکه معطوف بدارید و از دیگران غافل بمانید.

محتوایی که شما برای تولید آن زحمت کشیده‌اید اگر به دست مخاطب صحیح نرسد، از ارزش خاصی برخوردار نخواهد بود. با همراهی تیم خود سعی کنید یک استراتژی مناسب برای توسعه‌ی اجتماعی محتوای خود پیدا کنید و بدین ترتیب مشتریان و مخاطبان بالقوه‌ی خود را بیابید.

به همین موارد ساده بسنده نکنید. سعی کنید تأثیرگذاران حیطه خودتان را پیدا کنید و چیزهایی را که منتشر می‌کنند، مطالعه کنید. ببینید کدام موضوع توجه بیشتری به خود جلب می‌کند و این فاکتورها را در محتوای خود قرار دهید. این دست مطالب پرطرفدار را تبلیغ کنید تا بیش از پیش مقابل چشم مخاطبان قرار گیرد.

همان‌طور که گفته می‌شود، اطلاعات قدرت است. پس از آن بهره بگیرید تا بتوانید از حضور آنلاین بیشترین نتیجه را به دست آورید.

۳. خود را در مقابل مردم قرار دهید

وقتی به انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازید تعداد کسانی که در این شبکه‌ها همراه شما می‌شوند بیشتر می‌شود و تعداد دنبال‌کننده‌های شما رشد می‌یابد؛ اما هیجان‌زده نشوید! تعداد دنبال کننده‌ها به معنای میزان تأثیرگذاری واقعی شما نیست و معمولا با هم همبستگی ندارند.

از این رشد می‌توانید به‌ گونه‌ای دیگر استفاده کنید. سعی کنید علاوه بر حضور در شبکه‌های آنلاین، نام خود را در کنفرانس‌ها و مراسم صنعتی مرتبط با کارتان نیز مطرح کنید. از کارهای کوچک شروع کنید. به‌عنوان شرکت‌کننده در مراسم شرکت کنید و با افراد دیگر ملاقات کنید و سعی کنید با آن‌ها رابطه‌های کارآمد بسازید. به‌مرور زمان می‌توانید از محتویای خود بهره ببرید و به‌عنوان سخنران در کنفرانس‌ها شرکت کنید و بدین ترتیب برند خود را به سایرین و مخاطبان مرتبط بیشتری معرفی کنید.

 

اگر شما محتوا، دانش، حضور اجتماعی و روابط صحیح داشته باشید، یعنی می‌توانید راه خود را روی سکو باز کنید. سخنران بودن می‌تواند به شما نقش تأثیرگذار در فضای کاری خودتان ببخشد. برند شما به شما کمک می‌کند تا سخنرانی کنید و سخنرانی کردن به برند شما کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری را به‌سوی خود جلب کند.

۴. با سایر تأثیرگذاران شبکه‌سازی کنید

مهم نیست چقدر می‌توانید تأثیرگذار باشید؛ بدانید که هرگز نمی‌توانید به‌تنهایی در فضای کاری خود موفق باشید. مگر این‌که سعی کنید همتایان خودتان را پیدا کنید و با آن‌ها روابط قوی بسازید. ایده‌هایتان را رد و بدل کنید. آن‌ها را ارزشیابی کنید. این کار به بهتر شدن روابط شما نیز کمک خواهد کرد. کسی چه می‌داند، شاید روزی شما اولین کسی باشد که آن‌ها در صورت نیاز به او مراجعه کنند.

۵. دست به قلم شوید

پس از طی کردن مراحل بالا، یعنی تولید محتوای باکیفیت، برقراری ارتباط با سایر تأثیرگذاران، شرکت در مراسم و سخنرانی‌ها و حضور اجتماعی قوی، وقت آن رسیده است که کتاب خودتان را بنویسید.
البته این کار برای موفق بودن برند تأثیرگذار ضروری نیست؛ اما مطمئنا نقش منفی نیز در روند رشد کسب و کار نخواهد داشت. فراموش نکنید که همواره باید روی خودتان، حضور آنلاین، برند و محتوا سرمایه‌گذاری کنید.

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.