سرمایه گذاری برای وب سایت سفارشی

 • 868
طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

بازار طراحی سایت همیشه با داشتن گزینه هایی برای مشتریان خود،حرفی تازه ای برای گفتن دارد. چه ما با دیگر طراحان سایت با استعداد رقابت کنیم و چه با سرویسهایDIY (do it yourself که قولهایی فراتر از واقعیت می دهند ( رقابتشان بر اساس هزینه ماهیانه کمتر است ) . مسلماَ مسائل فراتری وجود دارد که کمک می کند ، تا مشتریان ما آنچه را که قرار است به آنها ارائه دهیم را بهتر درک کنند.دراینجا ما به چندین نکته اشاره خواهیم کرد.

شرح تفاوتها :

اگر ما یک سایت را بصورت سفارشی طراحی و توسعه دهیم ، رقابت بر سر پایه قیمت سایت بسیارسخت می شود.

با وجود سرویسهای رایجی مانند Wix یا Squarespace که روشی آسان و ارزان را ارائه می دهند تا صاحبان مشاغل بتوانند بوسیله آنها وب سایت خود را ، خودشان  بسازند. طراحان سایت بخاطر قیمت اصلی ، فرصتها را از دست می دهند.  این مسئله بسیار برای کسانی که می گویند وقتی می توانم یک قالب سایت آماده ووردپرس را با 50$ بخرم ، چرا این کار را نکنم و به سراغ طراحان سایت با هزینه های بالا برم ، صدق می کند .

تفاوتهای مهمی که بین یک قالب سایت آماده و سایتی که توسط یک طراح ماهر طراحی شده وجود دارد ، که البته برای اشخاص ناوارد و غیرفنی در زمینه طراحی سایت  قابل تشخیص نیست  و می بایست به آنها این تفاوتها را آموزش دهیم .

عملکرد محدود در مقابل عملکرد سفارشی

سرویس های DIY ممکن است ، قابلیت ویژه ای که صاحب یک شغل در پی آن است را ارائه دهد یا ندهد.سایت Wix  برای افزودن بیشتر ویژگیهایی که کاربران از سایت انتظار داشته اند ، بسیار خوب بوده است .

اما با وجود همه اینها ، در ارائه هرنوع قابلیتی ناتوانند و چنانچه شما به آنها رجوع کرده ولی آن چیزی را که مدنظر داشته اید ، برای ارائه نداشته باشند ، با بدشانسی روبرو هستید.

ولی این مشکلات در طراحی سایت سفارشی مطرح نیست و چنانچه شما بخواهید پلاگینی به سایت خود اضافه کنید یا تغییراتی درسایت ایجاد کنید ، طراح سایت شما به راحتی خواسته شما را کد نویسی کرده و به سایت شما اضافه می کند و بدین صورت یک بخش سفارشی را در سایت اختصاصی خود قرار می دهید. درست است که شما برای سایت سفارشی هزینه بیشتری پرداخت می کنید ولی در عوض دقیقا همان چیزی را تحویل می گیرید که می خواهید.

طراحی آماده در مقابل طراحی ویژه

افراد حرفه ای در وب می بایست همیشه اهمیت ویژه ای برای طراحی قائل باشند . چون نمای سایت ،اصلی ترین بخشی است که با مشتریان سروکار دارند  و در اصل سایت سفارشی برای این منظور ایجاد می شود تا ازطریق آن بتوانید پیامی را که   می خواهید، در مورد کسب و کارتان به مشتریان برسانید. نه اینکه فقط  لوگو شرکت خود را درقالب سایت آماده قراردهید و بگوئید که ما نیز سایت داریم.

این نکته را متذکر می شویم که برای بسیاری از مردم ، داشتن سایتی محنصربه فرد،  که با مشخصات آن کسب وکار کاملاَ مطابقت داشته باشد، اهمیت فراوانی دارد.

البته ، افرادی هم هستند که حاضرند منحصر به فرد بودن را فدای هزینه کمتر کنند. دراین مورد دیگر نیازی به استدلالهای ارزشمند برای ایجاد کردن سایت نیست.

محدود بودن درمقابل آزادی عمل

وقتی سرویسی از DIY خریداری می کنید ، به آنها وابسته می شویم و به گونه ای  می توان گفت که گیر می افتیم. آنها قصد ندارند به ما اجازه دهند که وب سایت خود را با خودمان ببریم ، زیرا همه چیز (به احتمال زیاد ) مختص به خودشان است .

سیستم های محدود قالب های آماده مانند این سرویسها ، شاید مزایایی داشته باشند ولی باید در نظر داشته باشیم که مانند خیابان یکطرفه هستند. 

سایت سفارشی با داشتن open source CMS ، ما را محدود نخواهند کرد و آزاد هستیم که هاست (host)  آن را در هر مکانی که بخواهیم ، قرار دهیم و همچنین درصورت تمایل آن را به پلت فرمهای مختلف تغییر دهیم . به احتمال زیاد افرادی هستند که ابزاری را جهت گذاشتن محتواهای جدید طراحی کنند و برای بروزرسانی محتوا به ما کمک کنند .

موارد مربوط به تجربه

یک وب سایت بسیار فراتر از ، چند صفحه پراز محتوا بر روی یک سرور است. هر وب سایت نیازمند یک استراتژی  می باشد تا عواملی از قبیل اینکه  سایت چگونه به نظر می رسد ، عملکردها و اهدافی که پشت محتوای سایت هستند ، را در خود جای دهد . بدون استراتژی سایت ناهماهنگ و بی هدف است.

بخصوص  برای کسب و کارهای کوچک ، داشتن استراتژی  ، اهمیت فراوانی دارد ، زیرا ممکن است تیمی متشکل از کارشناسان داخلی برای ایجاد یک استراتژی خوب نداشته باشد و از اینرو کمک گرفتن از یک طراح سایت مجرب ، سرمایه بزرگی برایش تلقی می شود.

استخدام طراحی که می داند مشتریان چگونه با یک سایت برخورد می کنند ، ارزش بسیاری دارد . چون یک طراح تسلط خوبی بر جزئیات دارد.

این نکته مهم است ، وب سایت شرکت آنقدر با اهمیت می باشد تا به   فردی کمتر از یک متخصص ، در زمینه طراحی اعتماد نداشته باشیم .

یک ارتباط موفق

طراح سایت ، شخصی است که فراتر از بخش فنی می باشد، وی باید از طریق سایت ، رابطه طولانی مدت با مشتریان را ایجاد کند .

وظیفه یک طراح ارائه تخصص ، پشتیبانی و مشاوره است واینها مواردی هستند که براحتی نمی توانند تکرار یا جایگزین شوند.

بنابراین ، این یک امتیاز مهمی است که نکته کلیدی فروش را ، دربر دارد. و این مسئله که همواره بتوانیم با طراح سایت خود درتماس باشیم ، مزیت بزرگی است. البته این اطمینان را می بایست پیدا کنیم که نماینده پشتیبانی سایت ، انتظارات ما را برآورده می سازد (یعنی شخصی نباشد که حالا شاید بتواند یا شاید نتواند درخواست ما را اجرا کند و یا برای حل یک مشکل کوچک و یا افزودن قابلیت جدید ، مدت زمان طولانی ما را در انتظار بگذارد).

علاوه براین ، گسترش ارتباطات شخصی ما با یک مشتری ، بدین معناست که ما در موفقیت خود سرمایه گذاری کرده ایم.

و مشتری فردی است ، که به ما بعنوان یک شرکت تکیه می کند تا بهترین تلاشهایمان را به وی ارائه دهیم و شخصی که معتمد باشد ، وجودش همانند طلا با ارزش است . چون  صاحب کسب و کار دیگر نگرانی نخواهد داشت.

ارتباط موثر

سرمایه گذاری در توسعه

توجه داشته باشیم  ایجادیک سایت سفارشی ،هنگامی که با یک مشتری صحبت می کنیم ، سرمایه گذاری برای بلند مدت می باشد  و همگام با رشد و تکامل کسب وکار ، همه موارد نیز توسعه می یابد.

حال با علم براین  که بودجه محدود داریم ، ولی لازم به ذکر است که درمقابل چیزی که دریافت کرده ایم ، هزینه پرداخت می کنیم.

امروزه ، برخی از سازندگان سایت ، محصول آبرومندی را با قیمت ارزان ارائه می دهند و در بازار طراحی سایت مشارکت دارند. اما درکل ، این گونه شرکتهای سازنده سایت برای کسانی مطلوب است  ، که دارای بودجه اندکی هستند یا خدماتی مانند سرویسهای DIY را ارائه می دهند.

این موضوع نیز مطرح می باشد که اکثر کسب و کارها فرصت قراردادن محتوا و مطالب جدید در سایتشان را ندارند. همچنین ضروریتی ندارد که آنها برای ارائه محصولات و خدمات کسب و کارشان ، در طراحی سایت تخصص داشته باشند. یا براساس ابزارهایی که برای ایجاد محتوایشان مورد استفاده قرار میدهند ، برایشان ناکارآمد بوده و ناامید شده اند. تمامی این مسائل  سبب می شود تا تمامی این صاحبان کسب وکار ، تصمیم به استخدام یک طراح سایت  حرفه ای بگیرند.

نکته اینجاست که بازرگانان موظف هستند تمام کارهای محتوای کسب و کارشان را خودشان انجام دهند ، بخاطر اینکه ممکن است از مکان اصلی کسب و کار خود برای مدت طولانی دور باشند و برای پیشبرد کسب و کار قدرتمند خود مجبورند که از قالب های محدود آماده استفاده کنند . این امر سبب  توقف رشد سایت شده و مانع از صرفه جویی های اولیه شود.

خط پایانی

سطحی از خدمات و تخصص را که شرکتهای طراحی و پشتیبانی سایت ارائه می دهند، به هیچ وجه به راحتی قابل قیاس نیستند.

اشخاصی که به یک وب سایت نیاز دارند ، مسلماَ پیامهای متعددی در مورد راهی را که باید انتخاب کنند ، دریافت کرده اند.

شاید برخی از سازندگان قالب های آماده نسبتاَ بنام بوده و تبلیغات گسترده ای دارند،  اما تکیه داشتن بر کیفیت و فنون ارتباطات قطعاَ نتایج بهتری را در پی خواهد داشت.

 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.