بازاریابی درونگرا در مقابل سئو ،کدامیک مناسب وب سایت شماست ؟

 • 948
بازاریابی درونگرا در مقابل سئو


اگر شما فعالیت آنلاین خود را تازه شروع کرده اید و یا در حال بررسی راه هایی جهت ارتقا وب سایت خود هستید ، حتما عبارات SEO و بازاریابی درونگرا را زیاد شنیده اید.حتی ممکن است شما مقالاتی در این زمینه مطالعه کرده باشید و با این مفاهیم آشنا شده باشید. اما کدامیک برای شما راه حل بهتری است؟

در این مقاله ارزش و اعتباری که سئو و بازاریابی درونگرا می توانند برای شما به ارمغان بیاورند را توضیح می دهیم و بازاریابی درونگرا در مقابل استراتژی SEO را کمی عمیق تر بررسی خواهیم کرد.پس از مطالعه این مقاله ایده بهتری در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است و اصلا چرا برای بازاریابی آنلاین ضروری هستند را،  خواهید داشت.

بازاریابی درونگرا چیست ؟

بازاریابی درونگرا اشاره به فعالیت هایی دارد که پس از اینکه بازدید کننده وب سایت شما را پیدا کرد و یا راجع به برند (نام تجاری) شما شنید ، اتفاق می افتد.

برخی از متدهای معمول بازاریابی درونگرا عبارتند از : شبکه های اجتماعی ، فیلم ها ، وبلاگ ها ، بازار یابی ایمیل و بازاریابی محتوا  ( مانند روزنامه ها ، راهنما ها و چطور ... و غیره)

بر خلاف بازاریابی سنتی که گاهی اوقات "وقفه" نیز نامیده می شود، بازاریابی درونگرا پیام ها و اطلاعات هدفمند را پس از پیدا کردن یک وب سایت فراهم می کند.بازاریابی درونگرا،  بجای جلب گسترده مخاطبان از طریق پیام های بازرگانی و تبلیغات ، بعد از اینکه فردی وب سایت و یا خدمات شما را پیدا کرد ، خواستار اقدام می شود .(CTA)

اساسا بازاریابی درونگرا  بجای تمرکز برر روی آوردن ترافیک که ممکن است مرتبط باشد یا نباشد ، برای اینست که آنچه کاربر هدف شما می خواهد ، در زمانی که می خواهد ارائه دهد. تلاش بازاریابی  درونگرا بر روی ایجاد بیشترین میزان ترافیکی که میخواهید،  با پیشنهاد محتوا و یا اطلاعات  مطلوب و جالب و مفید به کاربر است.

 

سئو چیست ؟

SEO مخفف search engine optimization  اشاره به هر اقدامی است ، جهت بهینه سازی وب سایت برای عملکرد ایده آل در موتورهای جستجو.

SEO یک اصطلاح وسیع است که انواع اقدامات را پوشش می دهد، چندین عامل در وب سایت شما به SEO کمک می کند. بطورکلی سئو هر چیزی است که احتمال افزایش رتبه و یا دفعات نمایش سایت شما را در نتایج جستجو افزایش می دهد.

اگر شما در یک پاراگراف ، با  هدف بهبود رتبه ، عبارات غنی در باره محصول بنویسید ، قطعا در بهبود رتبه سایت شما موثر است.اما سئو فقط شامل یک یا دو موضوع نمی شود، بلکه یک مجموعه از فعالیت های زیاد است که با هم کار می کنند تا رتبه سایت شما را بهبود ببخشند.

برای داشتن یک وب سایت که به خوبی بهینه سازی شده است ، به الزامات زیادی نیازدارید.کلمات کلیدی شما باید به تعداد مناسبی بکار برده شوند.عنوان صفحه باید بهینه باشد. منو و پیوند های سایت شما باید واضح بوده و براحتی قابل فهمیدن باشند. باید لینک های با کیفیت داشته باشید و این لیست ادامه دارد ! سئو بطور مداوم در حال تکامل است ، روشهای جدید در حال توسعه اند، در حالیکه از میزان توجه به فاکتورهای قبلی کاسته میشود.

 

 

تفاوت بازاریابی درونگرا و سئو چیست

در ظاهر ممکن است به نظر بیاید بازاریابی درونگرا و سئو خیلی با هم متفاوتند ، تمرکز بازاریابی درونگرا تبدیل ترافیک به خریداران با ارائه محتوای مناسب و یا تجربه کاربری خوب است ، در حالیکه تمرکز SEO برروی جذب ترافیک از طریق بهبود رتبه سایت است. بااین وجود ، هر دو متد در یک چیز مشترکند : عنصر انسانی

سئو فقط در رابطه با بهبود رتبه وب سایت نیست. درباره قرار دادن وب سایت در معرض دید بینندگان است. دسترسی به مشتری های بالقوه و کمک به افراد برای پیدا کردن آنچه در جستجویش هستند ، بطور مشابه بازاریابی درونگرا ارائه آن چیزیست که مخاطبان در جستجو آن هستند و کمک به آنها در حل مشکلاتشان.

بازاریابی درونگرا و SEO بر روی مراحل مختلف فرآیند فروش تمرکز می کنند. سئو در رابطه با جذب است ،  درحالیکه بازاریابی درونگرا یک استراتژی متقاعد کننده است.با این حال آنها در کنار هم  ، وقتی به خوبی انجام شوند ، یک استراتژی فروش موثر و انعطاف پذیر خواهند بود.

کدامیک برای وب سایت شما مناسب است ؟

وقتی صحبت از بازاریابی درونگرا در مقابل سئو می شود  ، وب سایت شما باید هر دو استراتژی را در کنار هم داشته باشد. این دو نه تنها برای جذب ترافیک مربوطه بلکه برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بسیار مهم اند.

بدون سئو ، بعید به نظر میرسد ترافیکی که لازم دارید بدست آورید ، سئو میزان دیده شدن شما را افزایش میدهد  و مطمئنید روی کلمات کلیدی که با تجارت شما مرتبط است رتبه بندی شده اید.بدون سئو شما باید بر روی تبلیغات پولی و لینکها تکیه کنید.

بدون بازاریابی درونگرا ، برای تلاش سئو شما ، پرداختی صورت نمیگیرد. مشتریان دلایلی می خواهند و نیاز دارند ، تا  به شما اعتماد کنند و تجارت شما را از میان سایرین انتخاب کنند. با ارائه محتوا (وبلاگ ، مقاله ، فایل دانلودی ) و یا اطلاعات  و یا جذب آنها از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی یا بازاریابی ایمیل ، شما خودتان را از رقبا جدا می کنید.

بازاریابی درونگرا بدون سئو بی هدف است ، برای اینکه به این معناست که شما محتوایی عالی دارید که ممکن است به سرعت و یا براحتی پیدا نشود تا تفاوت خود را نشان دهد. سئو بدون بازاریابی دیجیتال بی تاثیر است ،  چون هرچقدر هم که رتبه شما خوب باشد ، ممکن است مشتریان بخاطر پیدا نکردن آنچه در جستجویش بودند،  سایت شما را ترک کنند. به همین دلیل ما هر دو را توصیه می کنیم.

 

 

منبع : webpagefx

 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.