5 دلیل کندی سایت و راه حل آن

 • 717
5 دلیل کندی سایت

یکی از مزایای کار کردن در صنعت بازدهی وب سایت ، وجود گنجینه ای از اطلاعات جالب است ، که در دسترس عموم قرار دارد.در چند روز گذشته ، اسکنر بازدهی وب سایت ما ، اطلاعات 1000 وب سایت برتر الکسا را جهت جمع آوری معیارهای بازدهی مختلف مورد بررسی قرار داد. در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

1-      تصاویر  بهینه نشده :

سایتهای تحت تاثیر : 90 درصد

عکسهای بهینه نشده ، با تاثیر روی 90 درصد سایتهای برتر، برنده واضح بودند. در این زمینه منظور ما از عکس های بهینه نشده ، عکسهایست که میتوان حجم آنها را بدون تاثیر بصری بر روی دید کاربران کاهش داد .  که اصطلاحا به آن "lossless" می گویند.

عکس هایی که با متد "lossless" بهینه می شوند، از نظر بصری مانند نسخه اصلی می باشند ، فقط فراداده های فرعی که به توصیف تصویر کمک می کنند ،حذف می شوند . (برای طراح مفید است، برای کاربر نهایی لازم نیست.)

چند روش برتر برای بررسی

تصاویر PNG معمولا بصورت غیرضروری بزرگ هستند. این به خاطر داده اضافی در داخل پرونده PNG از جمله نظرات و ورودی‌های پالت استفاده‌نشده و همچنین استفاده از یک کمپرسور deflate ناکارآمد است. عکسهای PNG را می توان با ابزار رایگان مثل pngcrush بدون تغییر یا کاهش کیفیت تصویر ، بهینه کرد.

تصاویر JPEG به دلایل مشابهی مثل PNG بصورت غیر ضروری بزرگ هستند.باابزار رایگان مثل jpegtran ، می توانید حجم تصاویر JPEG خود را بدون از دست دادن کیفیت ، کاهش دهید.

فایلهای PNG برای آیکون و لوگو مناسبند ، در عین حال فایل مناسب تصویر JPEG می باشد. بدلیل پشتیبانی فایلهای PNG از فرمت transparent ، در حالیکه فایلهای JPEG آن را پشتیبانی نمی کنند ، این فایلها نسبت به JPEG  بیشتر در تصاویر استفاده می شوند .در عوض با استفاده از فرمت JPEG شما اغلب می توانید تا 80 درصد در اندازه فایل صرفه جویی کنید.در صورت امکان در بازسازی طراحی خود ، از شفافیت (transparenty) استفاده نکنید.شما اغلب می‌توانید یک تصویر PNG کوچک‌تر را ،کنار تصویر JPEG بزرگ‌تر پیوست کنید تا به همان تاثیر بصری که در صرفه جویی اندازه فایل داشتید ، برسید.

2-      محتوا ارائه شده بدون فشرده سازی HTTP:

سایتهای تحت تاثیر : 72 درصد

فعال کردن فشرده سازی HTTP روی وب سرور بطور چشمگیری حجم صفحه دانلود شما را کاهش داده و به طبع آن زمان بارگذاری وب سایت را بهبود می بخشد. این یک تغییر تاثیرگذار است ، اما همیشه به این آسانی که به نظر می رسد نیست.

3-      تصاویر CSS ترکیب شده

سایتهای تحت تاثیر : 69 درصد

مرورگر برای هر تصویر پس زمینه که در CSS مشخص شده است ، یک HTTPمنحصر می سازد. از یک صفحه ، ارسال بیش از نیمی از درخواستهای HTTP  برای بارگذاری تصاویرپس زمینه CSS غیرمعمول نیست. شما می توانید با ترکیب تصاویر مرتبط در یک صفحه  CSS بطور چشمگیری تعداد درخواست HTTP  در طول بارگزاری صفحه کاهش دهید.

4-      تصاویر بدون اطلاعات ذخیره سازی

سایتهای تحت تاثیر : 65 درصد

ذخیره سازیHTTP به مرورگر اجازه ذخیره یک کپی از عکس برای یک مدت زمان مشخص را می دهد.این امر از بارگزاری مجدد همان تصویر جلوگیری کرده ، بنابراین کارایی بطور چشمگیری افزایش می یابد. برای ذخیره سازی تصاویر خود ، تنظیمات وب سرور خود را از طریق هدر expire برای پاسخ تصویر از سرور بروز کنید.برای تصاویری که خیلی تغییر نمی کنند ، هدر expire را برای آینده دور تنظیم کنید ، که معمولا تا پس از 6 ماه یا یکسال از تاریخ روز است.

توجه کنید با وجود تعیین آینده دور برای زمان منقضی شده تصویر ، شما همیشه می توانید تصویر را با ارجاع به آدرس جدید تغییر دهید.برای مثال MyImage.png  تبدیل شده به  MyImage_v2.png.

 

5-      انشعاب دامنه پیاده سازی نشده است:

سایتهای تحت تاثیر : 64 درصد

اکثر مرورگرها از 2 تا 4 بار دانلود همزمان از منابع استاتیک برای هر نام هاست پشتیبانی می کنند. بنابراین اگر صفحه شما منابع استاتیک زیادی را از یک هاست بارگزاری می کند ، مرورگر در یک مد گام‌به‌گام راه‌اندازی می‌شود که همه محتویات را دانلود ‌کند.

با تقسیم منابع در دو دامنه مجزا ، بطور موثر می توانید ، توان دانلود مرورگر را از طریق لینکهای مورد نیاز دوبرابر کنید.

توجه داشته باشید ممکن است قرار دادن فیزیکی محتوای سایت روی هاست های مختلف سخت باشد. بنابراین به عنوان یک فریب هوشمندانه ، می توانید از سابقه DNS CNAME برای نشان دادن نام های مختلف میزبان به همان مبدأ استفاده کنید.

به عنوان مثال، static1.example.com و static2.example.com هر دو می توانند به static.example.com نگاشت (map) شوند، بنابراین  بدون نیاز به جابجایی فیزیکی فایل ها بر روی سرور ، مرورگر همزمان دو برابر لینک ها را بارگذاری میکند.

البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که همزمان سازی بیش از حد ، خود دارای نقاط ضعفی هست. بنابراین باید امتحان کنید تا تعادل مطلوب ایجاد شود.

با بهره مندی از خدمات پشتیبانی و سئو سی یو وب (30uweb) تمام نکات فوق جهت بهینه سازی وب سایت برای شما انجام میگیرد.

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.