7 تکنیک موثر جهت ارتقا و تولید محتوا برای بازاریابی های دیجیتالی

 • 600
7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.

این قضیه که داشتن اجرای خوب در کمپین هایی جهت بازاریابی همراه با داشتن محتوای مربوط به آن یکی از راه های بسیار موثر جهت جذب مخاطب میباشد ، بر کسی پنهان نیست .

با توجه به آمار درخواست ها، نشان داده میشود که بازاریابی از طریق ارائه محتوا نسبت به سایر روش ها هزینه کمتر و نتیجه مطلوب تری خواهد داشت .

بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم  این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

1. تمرکز بر شبکه های اجتماعی :

شبکه های اجتماعی یکی از راه های بسیار موثر در ارتقا و تبلیغ محتوا میباشد تا بتوانید مخاطبین را با فعالیت خود آشنا سازید و علاقه مندان را جذب نمایید ، از جمله مزایای این روش میتواند شامل:

-      بالارفتن تعداد بازدیدکنندگان مربوط به زمینه محتوا در وب سایت .

-      محتوای بیشتری برای افرادی که قصد خرید دارند ایجاد میشود .

-      کاربران را با برند خود آشنا می سازید .

این تکنیک بازاریابی بیش از سایر روش ها باعث شناخته شدن برند و فعالیت شما میشود و کاربران در این فضاها بیشتر با برند شما آشنا میشوند همچنین کانال های تبلیغاتی نیز بسیار مهم و کارآمد است.

2.  اشتراک گذاری مناسب و هدفمند :

یکی از روش های موثر در بازاریابی، اشتراک گذاری محتوا  در فضاهای مناسب است ، در این روش شما بایستی در پست های خود افرادی را که مناسب اشتراک گذاری محتوایتان در صفحات خود هستند تگ و یا به عبارتی مخاطب قرار دهید ، تا به این صورت مطالب شما بیشتر در معرض بازدید عموم قرار بگیرند ، در اینجا چند روش برای انجام این کار گفته شده که شامل :

-      ارتباط با افرادی که به حوزه فعالیت شما علاقه مند هستند .

-      ار تباط با منابعی که در بدست آوردن محتوایتان از آن استفاده میکنید .

-      وارد شدن به بحث هایی که میتوان با ورود به آن ها در مورد یک موضوع به گفتگو بپردازید .

ابزارهای جستجوی پیشرفته توییتر این امکان را به شما میدهد تا افراد با استفاده از هشتگ گذاری و روش های دیگر افرادی را که در محدوده ی جغرافیایی نزدیک به شما هستند پیدا کنید ، همچنین اینستگرام نیز قابلیت هشتگ گذاری و جستجو بر اساس آن را قرار داده است تا شما بتوانید پست های مربوط به موضوع مورد نظرتان را مشاهده و پیدا کنید .

 

3.  استفاده از رسانه های ویدیویی در فضاهای اجتماعی :

آمار بازدید ها نشان میدهد که نیمی از افراد پیش از کسب اطلاعات و خرید یک محصول ویدیو های مربوط به آن را تماشا میکنند ، در این روش شما باید ویدیو های مربوط به فعالیت خود را در صفحه خود قرار بدهید تا شاهد آمار بازدید بالایی باشید .

اما برای جذب کاربران از این طریق باید در نظر داشته باشید که قرار دادن ویدیو های آموزشی و طولانی  میتواند باعث از دست دادن مخاطبین شود بنابراین بایستی خلاقیت خود را بکار گیرید و از تیزر ها و یا ویدیو های تبلیغاتی کوتاه اما جذاب استفاده کنید .

4.  قدرت نفوذ یابی :

آمار نشان میدهد که 92 درصد افراد معمولی بیش از افراد مشهور اعتماد به نفس دارند و در فضاهای مجازی فعالیت هایی مبتنی بر این موضوع خواهند داشت ، روش نفوذ در دنیای بازاریابی دیجیتال کمتر مورد توجه قرار میگیرد در حالی که تاثیر نامحسوسی را دارد ، شما نیز میتوانید وجود چنین عواملی را در تجارت خود بررسی کنید ، ابزارهایی مانند : Followerwonk  و  Intellifluence  جهت بررسی این نفوذ ها وجود دارد .

شما نیز میتوانید از روش هایی برای ایجاد جذابیت و جلب توجه در محتواهای خود استفاده کنید تا مخاطبین را به سمت خود سوق دهید .

5. بهینه سازی وب سایت  (SEO) :

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است ، الگوريتم رتبه‌بندي گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک سايت است. از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

اگر شما در شبکه های اجتماعی مانند Linkedin  نیز در این زمینه فعالیت دارید بهتر است تا فقط مطالب برگزیده خود را در آن قرار دهید .

6. لینک سازی :

 

لینک سازی به معنای دریافت لینک به وب سایت خودتان میباشد که یکی از سه عوامل موثر در رتبه بندی گوگل است ، سه روش ساده جهت ارتقا محتوا برای داشتن مخاطبین بیشتر :

1. پست کاربر مهمان در نشریات معتبر و قرار دادن لینک به وب سایت شما .

2. قسمتی از مطالب خود را برای افرادی که در در تحقیقاتشان این مطالب ارزشمند است از طریق ایمیل ارسال کنید .

3. .ارائه امکانات و ابزار در قبال قرار دادن لینک سایت

 

7. بازاریابی از طریق سرویس های ایمیل :

در این روش شما میتوانید محتوای خود را برای افراد مختلف به صورت ایمیل ارسال کنید ( این اتفاق در صورتی رخ میدهد که افراد دسترسی  ایمیل خود را به شما داده باشند ) ، ماهیت ایمیل شما میتواند شامل ایمیل های تبلیغاتی باشد که تنها تیتر خبر قرار داشته باشد و یا به صورت خبرنامه  به همراه عکس و GIF  یا ویدیو به همراه لینک به سایت مربوطه باشد .

در پایان نیز باید به این نکته اشاره کرد که امروزه روش تولید و ارتقا محتوا جهت بازاریابی بیش از هر روش دیگری باعث جذب مخاطبین شده است و همچنان در حال پیشرفت میباشد .

 نویسنده : کریستوفر جونز

 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.