راهنمای ساده برای index ، نصب و رتبه گرفتن اپلیکیشن شما

 • 777
بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

یک اپلیکیشن دارید و می خواهید آن را ارتقا دهید؟

ستون ساز جان لینکن (John Lincoln)  چند نکته کوچک برای بهتر دیده شدن برنامه شما در نتایج جستجو گوگل  'app pack' ارائه می دهد.

آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

برای اپلیکیشن ها ، فاکتورهای رتبه بندی مشخصی وجود دارد.البته آنها شبیه فاکتور های رتبه بندی وب سایت هستند ، اما تفاوتهایی نیز وجود دارد که لازم است بدانید.

این هم روشهایی که می توانید استفاده کنید تا رتبه بندی اپلیکیشن خود را بهبود ببخشید.

بله ! نیاز به بهینه سازی دارید

بر اساس گزارش اخیر گوگل ، 27 درصد کاربران ، اپلیکیشن مورد نیاز خود را از طریق موتور جستجو پیدا می کنند. که نسبت به 2 تا 3 درصد در سال 2004 ، افزایش یافته است. احتمالا این روند ادامه خواهد یافت. چرا؟ چون گوگل ، اگر Google Play را به عنوان یک موتور جستجو کنار بگذارید، در حال اهمیت دادن به اپلیکیشن هایی است که  از نتایج جستجو دانلود می شوند.

گوگل همچنین در رتبه بندی برنامه ها بهتر شده است، روندی که رو به پیشرفت است.

اگرچه هنوز 40 درصد افراد برنامه های مورد نیاز خود را از طریق app store دانلود می کنند، اما هنوز ایده خوبی است که اپلیکیشن خود را برای آینده بهینه سازی کنید ، که مردم بتوانند از طریق موتور جستجو اپلیکیشن شما را پیدا کنند.

وارد app pack  شوید

اگر چه کلمه "app" می تواند شامل برنامه های مبتنی بر وب ارائه شده به عنوان یک سرویس باشد، اکثر مردم از برنامه ها به عنوان برنامه های کاربردی تلفن همراه استفاده می کنند که آنها را دانلود و نصب می کنند. گوگل این را درک می کند.

در نتیجه الان بالای نتایج جستجوی موبایلی در گوگل شامل app pack  می باشد.

شما با باز کردن browser در موبایل و جستجو عبارتی مثل “photo editor” ، می توانید این را ببینید.

app-pack

app pack  شامل یک تا شش برنامه در خود می باشد. اگر بیشتر از 6 اپلیکیشن با عبارت جستجو شده همخوانی داشته باشند ، گوگل یک فلش در زیر باکس نمایش می دهد که کاربران از طریق آن میتوانند بقیه نتایج را ببینند.

گوگل همچنین مقدار مناسبی اطلاعات از هر برنامه  ، عنوان و تصویر اپلیکیشن ، امتیاز و قیمت آن را نیز در app pack  نمایش میدهد.وقتی کاربران روی مربعی که اپلیکیشن در آن قرار دارد کلیک می کنند ، به جایی که بتوانند آن را دانلود و نصب کنند فرستاده می شوند.

یک ویژگی جالب دیگر ، برنامه هایی که در  app pack نمایش داده می شوند دارای یک پلتفرم پایه هستند. به عبارت دیگر کاربران اندروید ، هرگز در جستجو خود ، اپلیکیشن هایی که فقط روی ios کار می کنند را نمیبینند ، حتی اگر کاملا با جستجو آنها مطابقت داشته باشد.

با این حال یک عیب وجود دارد

الان ممکن است فکر کنید اگر اپلیکیشن شما در app pack نمایش داده شود ، خیلی خوب است . در حالیکه مزایای نمایش داده شدن در بالای جستجوی موبایلی واضح است ، یک عیب هم دارد.

خبر بد این است که هر اپلیکیشنی که در app pack نمایش داده می شود ، از رتبه بندی در وب خارج می شود.

به عنوان مثال اگر وب سایت شما یا نام تجاری شما رتبه بالایی در جستجو ارگانیک داشته باشد و شما اپلیکیشن خود را با همان کلمات کلیدی برای app pack بهینه کنید ، میتواند منجر به عدم نمایش صفحه شما در جستجو ارگانیک شود.

از کلمات کلیدی درست استفاده کنید

اولین چیزی که باید جهت بهینه سازی برنامه خود برای موتورهای جستجو انجام بدهید این است که ،کلمات کلیدی درست را جمع آوری کنید.

در تجربه من برای جستجو کلمات کلیدی ، مردم بیشتر یک اسم را برای جستجو اپلیکیشن تایپ می کنند مثل photo editor  یا    travel planner (ویرایشگر عکس ، برنامه ریز سفر )

بنابراین برای شروع بهینه سازی اول به این فکر کنید که اپلیکیشن شما چیست نه اینکه چه کار می کند.

Edits photos” (عکس ها را ویرایش می کند )  کاری است که اپلیکیشن شما انجام میدهد. مردم آنرا جستجو نمیکنند.

Photo editor” (ویرایشگر عکس ) اپلیکیشن شماست . مردم آن را جستجو می کنند.

google-play

 

عنوان و توضیحات را بهینه سازی کنید

این برای اهداف سئو خیلی مهم است که شما همان طرز تفکری که برای انتخاب عنوان در سایت دارید ، برای اپلیکیشن خود هم داشته باشید.همچنین گوگل توضیحات اپلیکیشن را به عنوان متن ارزش گذاری می کند. به همین دلیل است که شما باید عنوان و توضیحات اپلیکیشن خود را مانند وب سایت بهینه نمایید.

کلمات کلیدی را مطابق روش گفته شده پیدا کنید و در متن توضیحات خود بطور مناسب پخش کنید ، مهمترین کلمه کلیدی را در عنوان قرار دهید.با این حال، به یاد داشته باشید که شما همچنین می خواهید یک عنوان برند داشته باشید. به عنوان مثال، "SnapHelper - ویرایشگر عکس" شامل هم نام برنامه و  همچنین توضیح آن است.

البته، شما در تعداد کاراکترهایی که می توانید در عنوان برنامه (50 حرف برایapp store، 30 حرف برایGoogle Play) استفاده کنید،محدودیت خواهید داشت. در مورد این که چه چیزی را چگونه می خواهید باید خلاقیت داشته باشید.

نیاز به بررسی دارید

برای شروع، برنامه شما ممکن است بر اساس کلمات کلیدی موجود در صفحه برنامه رتبه بندی شود. اغلب موارد این است که کلمات کلیدی در بالای صفحه، وزن بیشتری نسبت به کلمات کلیدی پایین صفحه دارند.

امتیاز ستاره نیز روی رنک اپلیکیشن شما تاثیر دارد ، برنامه هایی با رنک بالاتر ممکن است بالاتر از برنامه هایی با کلمات کلیدی بهتر، قرار بگیرند و به این خاطر است که گوگل به امتیاز اهمیت بیشتری می دهد. بدون شک امتیاز ستاره روی نرخ کلیک هم تاثیر گذار است که اثر مستقیم روی سئو دارد.

از کلمات کلیدی خاص برنامه استفاده کنید

شما برای یک برنامه رتبه بندی می کنید. چرا از کلمه "app" در عنوان و یا توضیحات خود استفاده نکنید؟

این را هم در نظر داشته باشید افرادی که در app storer جستجو می کنند عبارت app  را استفاده نمیکنند اما کسانی که در وب جستجو می کنند این عبارت را بکار می برند. از کلمه app  استفاده کنید تا در بالای رقبا قرار بگیرید. همچنین از نام سیستم عامل در عنوان و توضیحات استفاده کنید. افرادی که در وب دنبال برنامه می گردند به احتمال زیاد نام پلتفرمی که استفاده می کنند را نیز تایپ می کنند.

جمع بندی

بهینه سازی اپلیکیشن از بهینه سازی وب سایت متفاوت است.با این حال، با دانش فنی و کمی تلاش، می توانید برنامه خود را به سمت بالا از نتایج جستجو ارتقا دهید.

 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.