ایرادات وب سایت هایی که موجب شکست کسب و کار شما می شوند

 • 777
۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

 

داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید و کسب و کارتان رونق پیدا کند و فروش شما افزایش پیدا کند ، کمی در اشتباه هستید .دلایلی متعددی وجود دارد که بدانید چرا صرف داشتن یک وب سایت موثر نیست ، اما در ادامه 10 مورد از رایج ترین موارد مربوط به وب سایت های غیر موثر را برای شما عنوان می کنیم .

 

1-    وب سایت شما مناسب موبایل نیست

 

تعجب نکنید ، استفاده از موبایل و تبلت برای جستجوی در اینترنت نسبت به pc یا سیستم های دسکتاپ افزایش چشمگیری یافته است . همزمان با توسعه تکنولوژی در جهان و رشد پر شتاب گوشی های هوشمند و تبلت ها ، بی شک تعداد کاربران موبایل نسبت به pc  افزایش یافته و خواهد یافت ، از این رو اگر سایت شما برای کاربران موبایل بهینه سازی نشده باشد (responsive) قطعا کسب و کار اینترنتی شما هم رشد چندانی نخواهد داشت ، توصیه ما این است ، که با مشورت با کارشناسان و برنامه نویسان این حوزه ، سایت خود را برای نسخه موبایل بهینه سازی کنید .

متاسفانه هنوز وب سایتهای زیادی وجود دارند که برای نسخه موبایل بهینه سازی نشده اند ، این موضوع ضمن کاهش آمار بازدید سایت شما ، موجب آن می شود که از گوگل و وبمسترها امتیاز خوبی نگیرید ، این موضوع باعث کاهش نرخ تبادل شده و شما را به عنوان یک مشتری با وب سایت ضعیف شناسایی و معرفی خواهد کرد .

برای اطمینان از اینکه سایت شما برای کاربران موبایل آماده است ، از قالب و طرحی که امکان بهینه شدن برای کاربران موبایل را دارد استفاده کنید ، اگر سایت شما دارای دکمه های بزرگ است از طریق مرورگرهای موبایل آن را تست کنید ، چیدمان خود را ساده و باز طراحی کنید ، همچنین می توانید با استفاده از ابزار Google’s Search Console Mobile Friendly Test و پلتفرمی که گوگل در اختیار شما قرارداده از بهینه سازی سایت خود برای موبایل و تبلت اطمینان حاصل کنید .

2-    سایت شما دارای اصطلاحات تخصصی بسیار است .

ما درک می کنیم که شما در زمینه فعالیت خود متخصص هستید و تمایل دارید دانش و سطح توانایی خود را نشان دهید . نباید صرفا از وب سایت خود برای تبادل و تعامل با متخصصان هم صنعت خود استفاده کنید ، فراوانی اصطلاحات فنی در وب سایت شما کاربرانی را که به هر دلیل به سمت وب سایت شما هدایت شده اند را فراری می دهد ، باید برای مخاطبان عام یا کم تخصص تر نیز محتوا و مطالب مورد نیاز را فراهم آورید .

سعی کنید از زبان انگلیسی برای وب سایت خود استفاده نکنید ، از زبان فارسی و ساده استفاده کنید تا قالب مخاطبان شما بتوانند با مطالب و محتوای سایت شما و همچنین برنامه ها و فعالیت جاری و آتی شما ارتباط برقرار کنند.اساسا غالب مخاطبان شما سادگی را دوست دارند .

3-    و ب سایت شما فاقد محتوا یا فاقد محتوای جذاب است .

اگر مشتریان شما مشکل ، سئوال یا راهنمایی نیاز دارند ، ابتدا به وب سایت شما مراجعه می کنند و انتظار دارند که شما با محتوای کامل ، جذاب و ارزشمند پذیرای آنها باشید ، باید با تولید محتوا از پیش پاسخ سئوالات و مشکلات آنان را بدهید .

باید به یاد داشته باشید بسیاری از مخاطبان شما صرفا برای خرید محصول و یا خدمات به سایت شما مراجعه نمی کنند ، به عنوان مثال بسیاری از بلاگر ها و وبلاگ ها حاوی اطلاعات مفید و رایگان برای مخاطبان و در اصطلاح freelancers ها یا صاحبان کسب و کارهای کوچک هستند ، اگر در بین این بازدیدهای روزانه افرادی به دنبال مشاوره و یا خرید محصولات مرتبط هستند ، شما می توانید با تولید محتوای جذاب و کاربردی و انتشار آن در این بلاگ ها ، مشتری ها را به سایت و یا به اصطلاح صفحات فرود خود (صفحات فرود به صفحاتی گفته می شود که محتوای مورد نظر در آن صفحه منتشر شده وکاربران  از طریق لینک آن صفحه به سایت و صفحه مورد نظر ما هدایت می شوند ) هدایت نمایند .

به طور خلاصه برای سایت خود یک وبلاگ ایجاد کنید و در آن محتوای جذاب به صورت منظم منتشر کنید ، همچنین می توانید در بلاگفا ، یا دیگر وبلاگ ها یک وبلاگ اختصاصی ایجاد کرده و مطالب خود را در آنجا منتشر نموده و به سایت اصلی لینک دهی کنید ، این مهم به غیر از تثبیت و افزایش مخاطب به سئو و بازاریابی محتوایی شما بسیار کمک خواهد کرد .

4-    اطلاعات ضروری را پنهان کنید

 

مخاطبان شما به جز محتوا و اطلاعات ارزشمندی که شما در اختیار آنها قرار می دهید ، به جهت کنجکاوی راجع به شیوه و توان کسب و کار شما جستجو خواهند کرد ، بسیار خرسند خواهند شد اگر به سادگی به اطلاعات کسب و کار شما دسترسی پیدا کنند آدرس محل کسب و کار شما ، مثلا اگر در حوزه ساختمانی فعال هستید ، لینک نقشه دفتر یا کارخانه شما برای آنان جذاب خواهد بود

 اطلاعات تماس ، به ویژه تلفن و آدرس ایمیل .

لینک های شبکه های مجازی

ساعات کار شما ، قیمت محصولات و قیمت گذاری شما و صفحه درباره ما جزء موارد جذاب برای کاربران کنجکاو شماست .

 

شما هم مثل ما از اینکه چه تعداد وب سایت و یا کسب و کار این اطلاعات را در سایت خود ندارند شگفت زده خواهید شد ، اگر شما هم مثل من فکر می کنید شاید دوست داشته باشید که با بکار بردن امنیت در سایت تا حد ممکن این اطلاعات به سادگی در دسترس قرار ندهید .

و واقعا فراموش کردن این اطلاعات برای شما امکان پذیر نیست. این افزونه ها به راحتی به سایت شما افزوده می شود و معمولا رایگان نیز هستند ، پس با مشاوره با یک کارشناس امنیت و شبکه تلاش کنید اطلاعات ضروری خود را از معرض خطر دور کنید .

5-    لود و یا بارگذاری کند سایت

مشتریان انتظار دارند که وب سایت شما سریع بارگذاری یا Load  شود ، در حقیقت 47 درصد از بازدیدکنندگان انتظار دارند که ظرف 2 ثانیه وب سایت بارگذاری شود .این مهم است که به خاطر داشته باشید که 79 % از بازدید کنندگان برای بار دوم به سایت شما مراجعه نمی کنند و در همان اولین بازدید باید هنرمندانه محصولات و خدمات خود را به آنان بفروشید .

برای بهبود سرعت بارگذاری سایت خود می توانید از ابزارهایی مانند Pingdom و GTmetrix  استفاده کنید ، این ابزارها راهکارهای لازم برای سرعت بخشیدن به سرعت بارگذاری سایتتان را به شما ارائه می کنند .

 

6-    سایت شما روشهای ارتباطی سریع  و صحیحی را به مخاطب پیشنهاد نمی کند .

مطمئنا شما نمی خواهید بازدیدکننده های سایت شما ، اهداف و برنامه شما را حدس بزنند، قرار نیست با جستجوهای متعدد آنها سرگرم شویم ، البته می دانیم این لحن تند و بی رحمانه به نظر می رسد ، دلیلش این است که کسب و کار با وب سایت موضوعی کاملا جدی است .

لطفا و حتما با تعبیه کلیدهای میانبر و در دسترس ، بازدید کننده را حد اکثر با 3 کلیک به هدفش برسانید ، بازدید کنندگان ایرانی ، گاها حتی حوصله همین سه کلیک را هم ندارند .

اگر می خواهید مثالی داشته باشید و از آن الهام بگیرید می توانید Hubspot 31 را مورد مطالعه قرار دهید ، همچنین روش و فرایند Dropbox هم دیدنی است معمولا با تغییر رنگ و جدا شدن از بقیه فیلدها و منو ها خود را متمایز می کند .

به یاد داشته باشید ، که مشتریان فعلی و آتی شما ، بدون این مسیر دهی صحیح و در دسترس بیش از آن پیش نمی روند و جستجو نمی کنند ، و زمانی که این اتفاق افتاد ، کسب و کار شما با رکود و شکست مواجه خواهد شد .

7-    وب سایت شما قدیمی است

وب سایت هایی که همواره به روز رسانی می شوند و از خدمات و امکانات جدید بهره برداری می کنند همواره در بین بازدید کنندگان دارای شهرت و اعتبار هستند ، البته این موضوع به آن معنی نیست که شما هر ماه وب سایت خود را بروز رسانی کنید ، اما اگر سالهاست که به ساختار وب سایت  خود دست نزدید ، زمان آن رسیده که دست به کار شوید کمی کدها و خطاهای سایت را پاکسازی کنید ، مقداری از پلاگین های محبوب استفاده کنید ، بلاگ به سایت اضافه کنید ، محتوا و مطالب جذاب همراه با عکس های جذابتر قرار دهید ، سرعت لود سایت را ترمیم و حجم عکس ها کم کنید ، بگذارید بازدید از سایت شما لذت بخش شود ، آن زمان رشد خرید و تماس را درک خواهید کرد .

8-    وب سایت هایی که لینک های آن کار نمی کند و قالب بهم ریخته دارند و بازدید کننده را آزار می دهند .

باور کنید یا نه ، هنوز کسب و کارهایی هستند که علاقه دارند وب سایتی داشته باشند که موسیقی یا ویدئو به صورت خودکار پخش کنند ، حتی بدتر ، این وب سایتها مملو از بنرهای تبلیغاتی رنگارنگ هستند ، که کلید های اصلی از بنرهای تبلیغاتی را نمی توان تشخیص داد ،از رنگ های عجیب و غریب قالب سایت و متن های پر زرق و برق استفاده می کنند ، این موضوعات فقط به کم اثر کردن ، و کاهش سرعت سایت کمک می کنند نه به کسب و کار شما .

چند نفرباید کلیک کنند یا چند بار تا شما به خواسته خود برسید ، آیا این در حوصله مخاطب و وب گردها هست ، هرگز ! هرگز همچین تصوری نکنید ، به شما پیشنهاد می دهیم وب سایت یکی از غول های کسب و کار در دنیا را ببینید ، بله وب سایت شرکت اپل را ببینید و از آن الگو برداری کنید ، به خاطر داشته باشید بخش زیادی از بازدید کنندگان شما مشغول جستجو در سایت شما هستند ، وقتی مهمان دارید باید تمیز و مرتب باشید ، پس حتما وب سایت خود را منظم ، جذاب و مرتب کنید ، اجازه بدهید به مهمان شما خوش بگذرد و بیشتر و بهتر جستجو کند .

9-    در بسیاری از سایتها لینک های سبد خرید و پلتفرم پرداخت شکسته شده و کار نمی کند

اگر از درگاه پرداخت شرکتهای واسط و افراد دیگری استفاده می کنید ، موظف هستید هر روز و مکررا چک کنید که خدمات پرداخت به خوبی کار می کند ، اگر خود شما درگاه بانکی مستقل دارید هم باید این کنترل هر روزه تکرار شود ، گاها دیده می شود به دلایل فنی لینک های هدایت به درگاه پرداخت اصطلاحا شکسته شده و کار نمی کند ، شما نمی توانید خرید و فروش مطمئنی داشته باشید وقتی که درگاه های پرداخت خراب است ، این موضوع هر چند جزئی اعتماد مشتری شما را از بین برده و کسب و کار شما را به رکود و تعطیلی می کشاند .

10-   شما کاربران را به صفحات مختلف راهنمایی نمی کنید

بسیاری از وب سایت ها ترافیک بازدید خود را به صفحه اصلی سایت هدایت می کنند ، این خلاف جهت تصور کاربران است ، کاربران تمایل دارند از طریق لینک های واسط به صفحات مد نظر خود منتقل شده و خواسته خود را بلافاصله به نتیجه برسانند ، شاید در پیش طراحی سایت شما این برنامه ریزی شده ، و یا به فکر افزایش رنکینگ سایت خود هستید ، اما باور کنید که صفحه اصلی سایت HOME برای کاربران و بازدید کنندگان شما زیاد مهم نیست، حتی از نظر گوگل هم صفحات فرود بک لینک های شما مهمتر از صفحه اصلی است .

حتما تصمیم بگیرید و این کار را انجام دهید ، برای بخش های مختلف محصولات و خدمات خود صفحات فرود ایجاد کنید و مشتریان و مخاطبان خود را به صفحات دلخواهشان هدایت کنید ، البته برای دوستانی که نمی دانند صفحه فرود چیست ، توضیح می دهیم که صفحه فرود ، به صفحاتی گفته می شود که ما مقالات ، اخبار ، محصولات ، خدمات و هر چیزی که تمایل داریم بازدید کننده آن را ببیند با یک لینک به صفحه مورد نظر هدایت می کنیم . 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.