چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟(رویکرد خلاقانه)

 • 1050
چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

اینترنت ابزار قابل توجهی را برای ارتقاء طراحی وب سایت شما فراهم می کند. با کمی تلاش، می توانید وب سایت خود را به شاهکاری با اپلت های تصویری و جلوه های بصری تبدیل کنید. شما می توانید قالب ها و اثرات متعدد در وب سایت خود قرار دهید. طراحی و گرافیک  می تواند وب سایت شما را جذاب تر و مورد علاقه بازدید کنندگان نماید . طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید. در زیر چند دستورالعمل وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد وب سایت جذاب تر و حرفه ای تر کمک کند.

جذابیت با گرافیک یا عکس

انسانها موجودات بصری هستند. نمایشگرها بیشتر آنها را مجذوب خود می کنند  ، سعی کنید از تصاویر و گرافیک در وب سایت خود استفاده کنید. بازدید کننده بالقوه شما ممکن است آزاد باشد که مطالب خود را بخواند، اما اگر بتوانید آنها را با تصاویر جذب کنید، می توانید پیام مهم خود را به روشنی بیان کنید. توجه بازدید کنندگان خود را جلب کنید و اجازه دهید سایت شما را دوباره به یاد بیاورند. گرافیک با تصاویر متحرک می تواند بازدید کننده شما را مجذوب خود کند . شما از چندین اپلت و جلوه های ویژه به عنوان موارد ضروری در طراحی وب سایت خود استفاده کنید .

با طرح رنگ حرفه ای قابل اعتماد باشید

وب سایت شما نمای تصویر شرکت شماست. از این رو هر روشی باید حرفه ای و روشن باشد. هنگامی که برای  گرافیک وب سایت خود تصمیم می گیرید، توجه به طرح و رنگ وب سایت را در نظر بگیرید. اگر چه به نظر می رسد این کار آسان است، اما انتخاب رنگ مناسب شامل بسیاری از تحقیقات و دانش رنگ شناسی است. شما می توانید چند schemers رنگ آنلاین با هزینه های کاملا به صرفه یا حتی رایگان دریافت کنید. اما یادتان باشد طرح باید جالب و چشم نواز باشد.

استفاده از نشانه های گرافیکی

محتوای وب سایت خود را با نشانه ها جذاب تر کنید. با استفاده از گلوله ها و شماره ها مطالب خود را واضح تر و روشن تر کنید. بازدید کننده شما ممکن است هر جمله ای از مطالب را بخواند اما نمی تواند به آسانی نقاط گلوله را بخواند. کاربران به راحتی می توانند اطلاعات گلوله را جذب کنند، در حالی که نیازی به بکارگیری تمام تمرکز خود در محتوا را ندارند. از وبسایتها ی مختلف بازدید کنید و نکاتی را که دوست دارید و ندارید  را در آن وبسایت  بیابید. منتقد خود باشید و به عنوان یک بازدیدکننده قضاوت کنید . شما می توانید چندین راه را برای جذاب کردن وب سایت خود پیدا کنید.

نکات فوق می تواند اعتبار و زیبایی وب سایت شما را افزایش دهد.

 

رنگ مناسب سایت

 

 یادآوری چند نکته که باید هنگام طراحی وبسایت خود به شدت اجتناب کنید.

ده ثانیه یا کمتر. این زمانی است که وبسایت شما باید پیام خود را بفرستدو جذب بازدید کننده برای بررسی بیشتر در مورد محصولات یا خدمات شما را انجام دهد .

 در دوره زمانی که وب به طور عمده تبدیل به اولین نقطه ارتباط بین همه کسب و کارها و مشتریان احتمالی شده  ، یک وب سایت حرفه ای و یک سرویس طراحی وب فوق العاده برای ایجاد یک احساس قوی در مورد کسب و کار به شما کمک زیادی می کند تا  یک بازدید کننده را به یک مشتری و یا مشتری را صرفا به یک بازدید کننده تبدیل کنید .

 یک طراحی وب سایت ضعیف باعث آسیب به شهرت و هویت آنلاین شما نسبت به هر چیز دیگری خواهد شد. به ویژه برای وب سایت های تجاری ، طراحی وب سایت تجاری  باید بازدیدکنندگان را قانع کند ، این مهم با پاسخگویی مناسب و به موقع  یا با ارائه اطلاعات موثر و یا با ذکر مزایایی که با استفاده از خدمات / محصولات شما ، نسبت به  رقبا می تواند دریافت کند صورت می پذیرد ، اساس کار این است که باید به مشتری احترام گذاشت و نیازهای او را با امکانات ساده و محتوای جذاب برطرف نمود .

ظاهر و احساس وب سایت شما نشان میدهد چگونه می خواهید با کاربر خود تعامل کنید. معماری اطلاعات (IA) و معماری تشویق (PA) تعریف می کنند که چگونه بازدیدکنندگان رفتار می کنند و در کدام سطح از طریق رابط کاربری با  شما تعامل می کنند.

درک منطق کسب و کار و اهداف مطلوب وب سایت شما: از انتشار اطلاعات، خرید محصول، اشتراک خبرنامه و عناصر اطلاعاتی برای ایجاد رابط کاربری منحصر به فرد استفاده کنید که وب را به صورت کاربردی نمایش می دهد و نام تجاری شما را در بهترین شرایط ممکن نمایش می دهد. برای دستیابی به این مهم باید به پارامترهای ذیل توجه ویژه کنید :

     مدیریت فضای سفید
    
سازگاری رنگ
    
دستورالعمل های نام تجاری سازگار
    
رابط بصری جذاب
    
طرح موثر محتوا و تصاویر

بیش از 83 درصد از کاربران اینترنت اگر با چندین کلیک آنچه را که دنبالش هستند پیدا نکنند ، ممکن است یک وب سایت را ترک کنند. بنابراین، نمی توان اهمیت یک سیستم ناوبری ساده اما بسیار کاربردی را دست کم گرفت. مهمترین جنبه سیستم ناوبری ، هماهنگی آن در وب سایت است تا تجربه عالی را به کاربر ارائه دهد.

با رصد فعالیت کاربران در بخش های مختلف سایت و میزان زمان سپری شده در آن بخش از سایت ، درخواهید یافت کدام بخش ها جذاب و کدام بخش های غیر جذاب بوده اند ، باید به سرعت برای بخش های غیر جذاب فکری کنید و آنها را با محتوای بصری و استفاده از المان های گرافیکی جذابتر کنید .

استفاده از طراحی و ساختار وب سایت بسیار جذاب، راهی مطمئن برای به حداکثر رساندن قابلیت استفاده است.     رابط کاربر پسند - معماری اطلاعات (IA)
     گردش کار وظیفه گرا - معماری تشویق (IA)        
     طرح های ناوبری بصری

     استانداردهای دسترسی           
     طراحی  AJAX

اجتناب از شلوغی بیش از حد

جلوه های بصری می تواند خوشایند باشد  اما هنگامی که از چندین عکس در یک صفحه استفاده می کنید، آن را رقیق می کنید. شما باید تعادل مناسب بین تصاویر را پیدا کنید، زیرا عکس های بیش از حد ، بازدیدکنندگان را به اندازه عدم استفاده از عکس، گیج می کند.


فلش بش Flash Bash

فلش وسیع ترین ابزار گرافیکی است و باید برای بهبود تصاویر و متن در وب سایت مورد استفاده قرار گیرد. استفاده بیش از  حد از فلش باعث می شود وب سایت شما کمتر حرفه ای باشد. در حالی که با استفاده متعادل از فلش و دیگر ابزارهای انیمیشن، جذابیت را به سایت خود هدیه می دهید .(یادتان باشد که استفاده از فلش به طور کل به دلیل کاهش سرعت لود سایت منسوخ شده ، اما گاهی استفاده کوچک و کاربردی از ابزار فلش می تواند سایت شما را برای بیننده جذابتر کند )

ساده باش اما نه خیلی

سایت های متعددی روزانه آپلود می شوند شما نباید در این شرایط کم ظاهر شوید . خلاق باشید و به راحتی قابل دسترسی باشید ، از گرافیکی استفاده کنید که هدف و پیشنهادات شما را نشان می دهد. این به شما کمک می کند که برای مشتریان مطلوب تر و جذاب تر شوید.

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.