درک و سازگار شدن با تغییرات همواره SERP

 • 660
با تغییرات پی در پی SERP همراه شوید

SERP مخفف واژگان  Search Engine Result Page می باشد و به صفحه نتایج موتورهای جستجو در هنگام جستجوی یک عبارت گفته می شود.در واقع به صفحه نتایج حاصل از جستجو SERP می گویند. هر SERP منحصر به فرد است .حتی هنگامی که جستجو برای یک کلمه یکسان باشد.

در طی سالها ، نتایج جستجو ، شخصی سازی تر و پویاتر شده است و یک محیط چالش برانگیزی را در سئو برای جستجوکنندگان و بازاریابان  محتوا ایجاد کرده است. ما می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می توانید از تغییرات همواره نتایج جستجو در ایجاد یک فرصت در عرصه بهبود  وضعیت سئو خود بهره مند شوید.

رفتارهای کاربر در نحوه جستجو به سرعت در حال تغییر است.طبق گزارشات 57 درصد از جستجوها در حال حاضر از طریق تلفن های همراه صورت میگیرد و 20 درصد از کل جستجوها از طریق تلفن های همراه ، مربوط به جستجوهای صوتی می باشد.

گوگل دائما در حال بروز رسانی الگوریتمها و نحوه SERP خود می باشد تا هماهنگی بهتری با شرایط و انتظارات کاربران داشته باشد.

کاربران انتظار دارند در هنگام جستجو موضوع مورد نظر خود ، SERP ها قادر باشند تمامی انواع گوناگون  محتوا را در اختیار آنان قرار دهند.یعنی نه تنها محتواهایی که به صورت متن هستند ، بلکه محتواهایی که بصورت ویدئو ، تصاویر ، نتایج نقشه های محلی و ... که درمورد موضوع جستجو آنها ایجاد  شده است را در صفحه نتایج  به آنها نشان دهند.

serp-30uweb

یکی از دلایلی که باعث می شود همیشه در بازاریابی خود موفق باشید و رتبه خوب شما در سئو حفظ  و یا بهتر شود ، این است که نسبت به هرگونه تغییرات تاثیرگذار بر فرآیند سئو توجه داشته باشد و آنها را دنبال کنید ، زیرا این تغییرات ممکن است بر نحوه استفاده کاربران از  موتورهای جستجو تاثیر بگذارد.

این تغییرات  متزلزل تاثیر عظیمی بر صنعت سئو دارد و ثابت نگهداشتن ترافیک سایت با توجه به این تغییرات بسیار سخت شده است. اکنون کارشناسان بازاریابی باید روشهای مختلف جستجو را از طریق انواع مختلف سیستمها ارزیابی کنند تا بتوانند بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود جذب نمایند.

مسلما از گذشته تا کنون تغییرات زیادی در تمامی زمینه های سئو اتفاق افتاده است که تاثیر شگرفی در نحوه فعالیتهای مسئولان سئو برای کسب و کارها داشته است. در گذشته با ایجاد یک محتواو کلمات کلیدی مربوط به آن به راحتی می توانستید در صفحه نتایج جستجو گوگل دیده شوید.اما اکنون باید نحوه تولید انواع مختلفی از محتوا با فرآیندهای گوناگون برای سیستمهای مختلف را ابتدا ارزیابی و سپس تولید و ارائه کنید تا بتوانید رتبه مناسبی در بخشهای مختلف رتبه بندی مربوط به هر دسته کسب نمائید.

منظور از انواع محتوا ، تولید محتوا بصورت متن ، عکس و تصاویر با کیفیت ، ویدئو ها و اینفوگراف و ... می باشد که هر نوع از آنها به ترتیب در بخشهای مربوط به خود رتبه بندی می شوند.مثلا عکسها در نتایج عکسها ، ویدئو ها در نتایج ویدئو ها و غیره.

هر یک از محتواها باید برای هر سه سیستم تبلت ها ، موبایلها و کامپیوترها طراحی و تولید شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع محتوا میتوانید به بخش مقالات تولید محتوا منتشر شده در سایت سی یو وب (30uweb)  مراجعه نمایید.

هدف از افزایش فرآیند های تولید محتوا ، بهینه سازی فرآیند جستجو و ارائه بهتر و دقیق تر فهرست نتایج جستجو به کاربران می باشد.

البته با توجه به مسائل ذکر شده ، شما به عنوان مسئول سئو کسب و کار خود ممکن است برخی اوقات با تصمیم گیری های سختی مواجه شوید . مثلا باید بر چه شبکه ها و سایتهایی جهت بازاریابی و تبلیغات خود تمرکز داشته باشید و تمام جوانب و زمینه ها را باید به دقت بررسی نمایید.این نوع تجزیه و تحلیل بعنوان یک راه حل کلیدی برای بازاریابی ها و حفظ ترافیک سایت می باشد.

بهینه سازی موتورهای جستجو با گذشت زمان پیچیده تر می شود و بازاریابان چنانچه بخواهند موفقیتی در این زمینه کسب کنند باید عملکردی فراتر از SERP ها  داشته باشند و با بررسی و آنالیز دقیق SERP ها ، ارائه بهتری از انواع محتواها داشته باشند تا رتبه بهتری در سئو کسب کنند و تلاش خود را بیشتر بر روی توسعه محتواها  در سایتها و شبکه هایی متمرکز کنند که بیشترین تاثیر را بر کاربران دارند.

 

برای مشاهده مقالات بیشتر راجع به آموزش سئو کلیک نمایید.

 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.