تأثیرات تغییرات بزرگ دیجیتال و فن آوری بر استراتژی های دیجیتال مارکتینگ در سال 2018

 • 1207
5 پیش بینی دیجیتال در سال 2018

بنابر ارزیابی ها و گزارش های دریافت شده نشان می دهند که با وجود گسترش دنیای دیجیتال و شبکه های متعدد اجتماعی ، هنوز50% از شرکتها ، استراتژی هماهنگی برای دیجیتال مارکتینگ خود ندارند.

1-  افزایش اطمینان مردم به خریدهای اینترنتی

جامعه امروزی به سمتی پیش می رود که استفاده از پول به حداقل رسیده است و شاید روزی برسد که پول به معنای فیزیکی دیگر مفهومی برای ما نداشته باشد. هرجا ردپایی از دیجیتال درمیان باشد ، بحث دیتا و اطلاعات پررنگ تر می شود.

امروزه ، هرچند نه هرمعامله ای – ولی اکثر معاملات بصورت آنلاین صورت می گیرد. البته این مسئله نیز وجود دارد که برخی از فروشندگان می خواهد فرایند خرید مشتریان را در فروشگاههای فیزیکی به تکمیل رسانند .

در جوامع کنونی ، مصرف کنندگان در تمامی سنین قادرند، قبل از خرید هر محصول یا خدماتی بصورت آنلاین، از نظر کیفیت و مقایسه قیمت بین رقیبان  عرضه کننده محصولات و خدماتی مشابه ، آنها را کاملاَ  مورد بررسی و ارزیابی قرار داده تا آنچه که برای آنها بهترین است را انتخاب کنند.

در عین حال مواردی نیز وجود دارد که مانع خرید آنلاین مشتریان می شود و آنها را به مغازه ها و فروشگاههای فیزیکی هدایت می کنند. یکی از این موانع ، لمس فیزیکی یک محصول در مقابل کلماتی است که محصول را معرفی می کنند ، بنابراین مشتریان را وادار می کند جهت تکمیل فرآیند خرید خود به فروشگاهها و مغازه ها مراجعه کنند.

در سال 2018، ما بیشتر شاهد مشارکت شرکتهای BAM هستیم. این شرکتها به تجزیه و تحلیل مراحلی می پردازند که  مصرف کنندگان را به سمت تکمیل فرایند خرید  از فروشگاههای آنلاین سوق می دهند. بر اساس این اطلاعات ، پس از ورود به فروشگاههای آنلاین ، همانند سیستم پرداخت الکترونیکی ، مشتریان از طریق سیستم دستگاههای شخصی خود که به سیستم فروشگاه متصل است ، فوراَ توسط فروشگاه شناسایی و به یک دستیارهوشمند منتقل می شود . این امر این امکان را ایجاد می کند تا  جنس واقعی محصولات قابل لمس برای مشتریان باشد.

اینگونه معامله ها و خرید محصولات از راه دور واینترنتی  ، از طریق هوش مصنوعی انجام خواهد شد.

2- آخرین مرحله فرآیند خرید از طریق دیجیتال

در آینده دستیارهای هوشمند فروشگاهی می توانند مراحل خرید را برای یک مشتری واقعی از طریق اینترنتی بصورت رو در رو ایجاد کنند. برای مثال: یک دستیار دیجیتال برای فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی می تواند تشخیص دهد که واقعاَ چه کسی تمایل به خرید دارد و برای آن شخص وقت گذاشته و اصطلاحاَ ناز آن مشتری را بخرد.

دراین رابطه سئوالاتی برای ارائه مشاوره درمورد بهترین ترکیب آرایش برای یک مناسبت خاص ، طراحی شده اند.

ما پیش بینی می کنیم از سال 2018 ، به لطف دیجیتال ، بر اساس اطلاعاتی که هرروزه جمع آوری شده است ، مدت زمان حیات چرخه فروش به صورت آنلاین بطور چشمگیری افزایش یابد .

در مثال فروشگاه لوازم آرایشی ، قطعاَ نمودارهای رنگی ، استایل ها و غیره ، پتانسیل بسیار بیشتری خواهد داشت نسبت به اینکه صرفاَ یک مرجع پس از فروش باشد.هرچه اطلاعات بیشتری در سایت گذاشته شود، مشتریان قدرت بیشتری برای انتخاب خواهند داشت.

الگوریتمهای آموزشی که همواره در حال تکامل هستند ، می توانند جهت راهنمایی مشتریان  ماهها و حتی سالها پس از مشاوره اولیه بسیار کمک کننده باشند.

به شکرانه تدابیر دیجیتالی هوشمند (مدیریت شده انسانی ) تأثیر فرآیندهای خرید آنلاین بر مردم بیشتر از گذشته ملموس تر خواهند بود.

3- موانع چهارگانه تحول دیجیتال ، یکی پس از دیگری از میان برداشته خواهند شد.

تردیدها و نهضت های ضد ماشینی شدن ، موانعی هستند که مدتهاست در مقابل پیشرفت دیجیتال قرارگرفته اند. نمی توانیم توابع دیجیتال را که گامی است منطقی به سوی بهره وری بیشتر و نتیجه آن ایجاد محتوای کسب و کار را نادیده بگیریم.

اکنون به 4 مانع اصلی برای جلوگیری از یکپارچه شدن و تحولات فن آوری می پردازیم ،البته دیگر ، پایه های این موانع درحال سست شدن می باشد.

مانع اول : مدیریت ناکافی خرید

باتوجه به اثبات وضوح بازگشت سرمایه گذاری ، حتی مدیرانی که درحال حاضرمیل کمی به دیجتال دارند ، به تدریج متوجه خواهند شد که به جای اینکه مسیر پیشرفت را متوقف کنند ، حالا زمان آن رسیده است که پدیده پیشروی سونامی دیجیتال به سمت دریای تحول دیجتال مارکتینگ را بپذیرند.

مانع دوم : فرآیندهاو سیستم های افزونه موروثی

بسیاری از شرکتها هم همگام با تجارت دیجیتال بوده ، ولی کاملاَ دیجیتالی نشده اند و تمام سعی خود را می کنند تا با استفاده از دیجیتال به راهشان ادامه دهند، البته برخی از شرکتها و ارگانها هم هستند که سیستم های Back office ، مانع حرکتشان در مسیر تجارت دیجیتالی می شود.هرچند نیاز دائمی به فن آوری ، دیگر باعث سرکوب کردن بهانه های دیروز می گردد.

اطلاعات و داده های ذخیره شده درسایت ، محصولات و خدمات ، هر کدام در فرآیندهای جداگانه،  وظیفه ویژه ای دارند. بنابراین ، ما فکر می کنیم که پیامدی مثبت و اجتناب ناپذیری با بررسیهای گسترده بر سیستم های Back office  ، ایجاد همکاری نزدیک بین بخش های مختلف یک شرکت را شامل می شود . بیشتر افراد از بخشهای مختلف ادارات  مانند HR ، بخش حقوقی (مخصوصاَ مسائل مربوط به قوانین حفظ حریم خصوصی در صنعت دیجیتال ) ، آموزش ، حسابداری و ... ، همه این بخشها با هماهنگی بین یکدیگر برای به انجام رساندن یک هدف واحد ، وظیفه مخصوص به خود را انجام می دهند.

مانع سوم : کمبود منابع پیشرفته و حرفه ای

درحال حاضر ، با افزایش جمعیت و تقاضا ، حتی شرکتهای بزرگ  ، مجبورند تا مسئولیت پرسنل های خود را  دو برابر کنند و درنتیجه آن باید منابع مالی جهت حمایت از پرسنل رانیز دوبرابر کنند. ما پیش بینی می کنیم که حتی در زمینه سیاسی نیز اهمیت دیجیتال به چشم می خورد. مثلاَ بحث خارج شدن انگلستان از اتحادیه اروپا ، انگلستان برای ادامه رقابت خود در ارتباط با کل کشور و قاره های باقی مانده بر روی گسترش دانش دیجیتال مردم تمرکز و سرمایه گذاری کرده است تا مهارتهای افراد و ادارات بطور یکسان و همسو رشد کنند.

 

 

 

عدم تحمل فن آوری

اخیراَ ، نگرانی درمورد دنیای دیجیتال بسیار همگیر و شایع شده است – بویژه  درمورد مسئله Big data – بدون شک ، سیستم دیجیتال Big data ، بر تمام جنبه های زندگی تأثیرگذار است. از خرید سهام گرفته تا سفارش غذا، مدیریت کمپینها و حتی یافتن عشق .

درسال 2018 شاهد تکرار دیگری از توسعه دنیای دیجیتال خواهیم بود . درست همانطور که فقدان منابع پیشرفته کم کم به سوی نابودی می رود . و همه به سمت پیروی از دانش و فن آوری دیجیتال روی می آوردند. شایعات و مخالفتها برای سرکوب کردن فن آوری ، دیگر اثر خود را به تدریج ازدست می دهند. تغییرات براساس علت تغییر به آسانی رخ   نمی دهند. ولی دراین پیشرفت بی رحمانه فن آوری ، چیزی برای ترسیدن وجود ندارد.

4- تمییز دادن مشتری on-boarding از داده های مشتری on-boarding

مشتری on-boarding : یعنی تمام کارهایی که یک شخص یا یک دپارتمان از شرکت بعنوان بخشی از فرآیند خرید برای مشتری خود انجام می دهد . دربخشهای قبلی ، توضیح دادیم که چطور دیجیتال برای بهبود فرآیند خرید مشتری اعمال می شود.

با پیشرفت تکنولوژی و دیجیتال در سال های آینده ، دیجیتال بیشتر بر روی مناطق خاصی به طور جداگانه ، متمرکز خواهد شد. که درنهایت تمام آنها به سمت هدف مشترک بزرگتر سوق داده می شوند.

بنابراین ، ما پیش بینی می کنیم بازاریابان دیجیتال ، قدردان تک تک عملکردها و مزیتهای دیجتال مارکتینگ در آینده خواهند بود.

داده های مشتری on-boarding : فرآیندی است که داده های آفلاین را به عناصر آنلاین متصل می کند ، که شامل (cookies ، IP address ، device ID ها ، شناسه های  non-cookieو غیره ) می باشد.

5-  توسعه بیشتر دیجیتال = گسترش بیشتر برند

جامعه ای که نسبت به دنیای دیجیتال آگاه تر باشد ، آن را بیشتر درک می کند . قدرت انتخاب ها بیشتر می شوند و درنتیجه ، مردم تمایل بیشتری بر تعامل با برندهایی را خواهند داشت که دانش های مفید ، به روز ، مناسب و دلسوزانه را ارائه می دهند.

این موارد بخشی از آینده دیجیتال است که برندها ، مردم و فرآیند ها به صورت قابل توجه ای با همدیگر هماهنگ می شوند تا فرآیند خرید مطمئنی از نقطه آغاز تا پایان خرید را بصورت آنلاین برای مشتریان ارائه دهند.

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.