عوامل ثابت در سئو و بهینه سازی

 • 1077
اصول ثابت در مبانی سئو

گوگل همواره درحال بروز رسانی و تغییرات الگوریتم های سئو است ،و به کارشناسان و کاربران اطلاع می دهد که مراقب این تغییرات باشند ، غالباَ به نظر می رسد تا زمانی که می خواهیم خود را برتغییرات قبلی مسلط کنیم شاهد تغییرات جدیدی خواهیم بود و این ذهنیت به نظر می رسد که ما هیچ گاه نمی توانیم بر سئوی یک سایت غلبه کنیم یا به آن غالب باشیم ، اما این فرضیه درست نیست .

در متن زیر به شما یاد می دهیم چگونه با در نظر گرفتن فاکتورهای ثابت در الگوریتم گوگل برای سئو فقط شاهد تغییرات مختصر باشید.

اصل اول : ایجاد رابطه دوستانه سایت با رباتهای گوگل

برای رتبه بندی ، ربات های گوگل مطابق با الگوریتمهایی که برایشان تعریف شده است ، وب سایتها را ارزیابی می کنند . این ربات ها که اصطلاحاَ به آنها  Crawler (به معنی خزنده) گفته می شود ، مسئولیت دارند تا نسبت به نیاز کاربران ، اطلاعات صحیح را از وب سایتها بازیابی کرده و در اختیار کاربران قرار دهند.

Crawler ، نرم افزار یا رباتهای اتوماتیکی هستند که لینک های اینترنتی را با یک الگوریتم مشخص و هدفمند دنبال می کنند . آنها به وب سایتهای مختلف سرزده و محتوای موجود در صفحات وب سایت را برای پایگاه داده های موتورهای جستجو ایندکس می کنند. تا این پایگاه داده ها همیشه بروز باشند. این رباتها بصورت روزانه این عملیات را انجام می دهند.

حال اگر وب سایت شما به درستی برای رباتهای گوگل قابل تشخیص نباشند ، متأسفانه برند شما نمی تواند در فهرست صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرد.

پس یکی از مهمترین اصول برای سئو اینست که ساختار سایت را متناسب با عملکرد رباتهای گوگل و رباتهای جستجو ایجاد کنیم. این تاکتیک فنی سئو باعث می شود که صفحات سایت شما به طور صحیح بارگذاری شوند و قابل ارزیابی برای رباتهای گوگل باشند تا برند شما در جایگاه مطلوبی در رتبه بندی قرار گیرد. و مهمترین نکته در سئو هم همین است که برند شما در صفحه اول جستجوی گوگل نمایش داده شود.

اصل دوم : تمرکز بر ساختار سایت

یکی دیگر از مهمترین اصولی که همیشه در سئو مطرح می باشد ، ساختار وب سایت است. قالب و طرح کلی ساختار سایت باید ساده بوده تا رباتها قادر باشند عنوان های صفحات و توضیحات در قسمت متا دیتاها را برای ایندکس کردن در صفحه نتایج موتورهای جستجو شناسایی کنند.

مهم است که همیشه بتوانید با نشانه گذاری های ساختاری و با استفاده از ابزارهای قالب بندی ، محتوایی مختص به خودتان را تهیه و ارائه دهید. تا کاربران با جستجو در گوگل سریعاَ بتوانند برند شما را پیدا کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر دراین زمینه می توانید به مقاله انتخاب عنوان مناسب برای بهینه سازی محتوادر این سایت مراجعه فرمائید.

اصل سوم : تولید محتوا با کیفیت

حتماَ شما هم این اصطلاح که "محتوا پادشاه است" را بسیار شنیده اید. همه ما می دانیم که محتوا برای دیجیتال مارکتینگ بسیار حیاتی و پر اهمیت است و هر روزه نیز بر اهمیت آن افزوده می شود. تهیه و تولید مستمر محتوای با کیفیت ، بهترین عملکرد برای سئو است.

تمامی بروزرسانی های الگوریتم های گوگل تنها برای یک هدف انجام می شوند و آن هدف : ارائه بهترین محتوا به کاربران  ، برای حل مشکلاتشان در جهت کسب رضایت آنها.

بنابراین یک محتوای خوب یعنی : عاری از اشتباه بودن (عدم استفاده از کلمات کلیدی اسپم و بی معنی) ، کمیت استاندارد محتوا (معمولاَ برای هر صفحه 800 کلمه به طور متوسط استفاده شود) و به راحتی قابل خواندن برای native زبانها باشد (با توجه به موقعیت جغرافیایی مخاطبان).

اصل چهارم : ایجاد شبکه ها بر اساس اعتماد

لینک های وب سایت شما ، همواره نشانه های قابل اعتمادی برای گوگل هستند تا اعلام کنند "من یک سایت واقعی هستم و کاربران باید در مورد من بدانند !"

همه بدنبال ایجاد شبکه هایی از لینک های ورودی به وب سایت خود هستند و از این طریق است که کسب درآمد می کنند  . با ارائه محتوای با کیفیت است که حضور شما در دنیای اینترنت احساس شده و دیده می شوید. موتورهای جستجو از طریق محتوا است که نشان می دهند ، شما یک مرجع معتبری هستید و سزاوارید در رتبه ای قرار بگیرید تا مردم بتوانند شما را ببینند.

لینک ها بسیار مهم هستند اما نه آن دسته از لینکهایی که وجود آنها در دنیای اینترنت هیچ ارزشی نداشته و کمکی نمی کند.

البته گوگل همواره تلاش دارد تا کسانی که لینکهای دروغین ایجاد می کنند را شناسایی و جریمه نماید.

با توجه به مواردی که ذکر گردید، نتیجه می گیریم ماهیت اصلی الگوریتمها بر اساس یک هدف خاص طراحی شده اند و هیچگاه تغییر نمی کنند پس ما نیز نباید اصولی اساسی که سئو خود  را مبتی بر آنها ایجاد کرده ایم ، تغییر دهیم.

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.