برنامه ریزی برای بازاریابی محتوا در سال 2018

 • 1316
برنامه ریزی برای بازاریابی محتوا

با سپری شدن روزهای پایانی سال 2017 و آغاز سال جدید میلادی ،لازم است تمامی کسب و کارها برای بازاریابی محتوای خود ، با توجه به تغییراتی که انتظار می رود در سال آینده صورت گیرد، از هم اینک شروع به برنامه ریزی جدید نمایند.

اول از همه ، می بایست در این مورد فکر کنیم که در سال 2018 چه برنامه هایی خواهیم داشت ؟ و چه تغییراتی را در برنامه بازاریابی محتوای خود باید اعمال نماییم؟

مهم است که برای پاسخ به این سئوالات ، نتایجی را که از عملکرد ها و استراتژیهای خود درسالی که گذشت به دست آورده ایم  را مورد بررسی قرار دهیم. اگر ما هرسال از یک استراتژی و عملکرد ثابت استفاده کنیم ، فرصت های رشد کسب و کار خود را از دست خواهیم داد. پس باید درمورد آنچه که در آینده ممکن است رخ دهد ، فکر کنیم و رویکرد خود را در بازاریابی محتوا نسبت به تحولات سال آینده ، تغییر دهیم.

دراینجا تغییراتی را که پیش بینی می شود در سال 2018 برای بازاریابی محتوا اتفاق خواهد افتاد ، بررسی می کنیم.

-          افزایش اهمیت محتوا بصورت فیلم یا Video content

درسال آینده ، براهمیت محتوا بصورت فیلم و یا  Video content بیش از پیش افزوده خواهد شد . ویدئوها برای مخاطبان بسیار جذاب تر از متن ها و حتی عکسها هستند و توجهات اکثر مردم را بخود جلب می کنند ،که این مسئله  باعث ایجاد تعامل بیشتر و افزایش آراء مخاطبان بصورت قابل توجهی می شود.

بنابراین استفاده از ویدئوها برای بازاریابی محتوا کسب وکار ، علی الخصوص استفاده از آنها در شبکه های اجتماعی تأثیر بسزایی دارد.

در سالهای پیشین ، ویدئو مارکتینگ (Video content) مشکلاتی را برای بسیاری از کسب وکارهای کوچک ایجاد  می کردند ، زیرا کسب و کارهای کوچک به دلیل بودجه تولیدی اندک ، هزینه و تکنولوژیهای لازم جهت  تهیه ویدئو مارکتینگ را نداشته و از رقابت دراین عرصه باز می ماندند.

اما امروزه ، دیگر برای تهیه و تولید فیلم  ، هزینه زیادی لازم نیست ، و ما قادرهستیم از طریق گوشیهای تلفن همراه خود که دارای دوربین های فوق العاده با کیفیتی هستند و همچنین با کمک نرم افزار های جانبی مختلف ، به راحتی فیلم های خود را تهیه و تولید کنیم . و به سادگی یک فیلم را بین شبکه های مختلف اجتماعی خود به اشتراک گذاریم.

           حتی گذاشتن فیلم ها بصورت زنده (live) خیلی آسان در شبکه های اجتماعی امکان پذیر می باشد.

-          افزایش اهمیت سئو (SEO) در سال 2018

بسیاری از صاحبان کسب و کارها ، در سالهای اخیر به شدت به شبکه های اجتماعی متمرکز شده اند . که نتیجه آن کسب موفقیت در معرفی برند خود و افزایش مخاطبانشان است .

مسلماَ همه ما با کسب تجربه ، از تغییرات بوجود آمده  در رسانه های اجتماعی  و نتایج آن را در سئو نیز مشاهده کرده ایم . مردم  معمولاَ از مواردی که در سایتهای دیگران برایشان ناخوشایند و خسته کننده به نظر می آید ، درس گرفته و سعی     می کنند این نکات منفی را در سایت خود برطرف کنند . و این کار باعث بهبود سازی سئو می گردد.

تلاش برای سئو یک سرمایه گذاری طولانی مدت می باشد که می توان از سود آن برای سالهای متمادی بهره برد.

یک پست عالی ، که به خوبی بهینه سازی شده باشد و بتواند رتبه بالایی را از آن خود کند ، می تواند برای سالها ترافیک سایت را به سمت افزایش بیشتر ترافیک ، هدایت کند.

ایجاد یک سایت قدرتمند از طریق توسعه محتوا و لینکهای جذب کننده ، قطعاَ منجر به افزایش رتبه کلمات کلیدی و ترافیک وب سایت می شود. و تجربه ثابت کرده است ،  چنانچه استراتژی قدرتمندی برای سئو سایت اعمال کنیم ، ترافیک سایت و تعداد مخاطبان هرساله ، 100 درصد ، افزایش خواهد یافت.

 

-          تمرکز بر تولید محتوا بصورت مستمر

همواره ما باید بر روی ایجاد محتوای با کیفیت متمرکز باشیم  و این روند را ادامه دهیم . شاید تعداد محتوا کم باشد ولی مهم این است که همیشه محتوای باکیفیتی را تهیه و تولید کنیم . که این استمرار و ثبات در ایجاد محتوای با کیفیت، کلید موفقیت در عرصه بازاریابی محتوا است. چون مخاطبان باید بدانند که چه انتظاراتی از ما داشته باشند!

-          یکپارچه سازی شبکه های اجتماعی

هرروزه تعداد زیادی محتوا تولید می شود و یکی از بزرگترین چالش ها عدم وجود یک استراتژی یکپارچه برای محتوا در شبکه های مختلف اجتماعی می باشد. واقعاَ نمونه های اندکی از یک استراتژی محتوایی یکپارچه و هماهنگ به مرحله اجرا رسیده اند.

ضروری است که ما یک استراتژی را برای بازاریابی محتوا خود ایجاد کنیم تا یک پیام واحد را ازطریق شبکه های اجتماعی مختلف بشکل های گوناگون به مخاطبان برسانیم .این پیام واحد از تمامی شبکه های اجتماعی ما ، کمک می کند تا مخاطبان بدانند چه انتظاراتی از ما داشته باشند و ارتباط بهتری با ما برقرار کنند.

یکی از مسائلی که به بازاریابی محتوا آسیب می زند ، افرادی هستند که دارای سندرم شی درخشان می باشند. این افراد ، درباره به بازار آمدن یک شبکه اجتماعی جدید می شنوند و سریعاَ به سراغ آن شبکه اجتماعی رفته و عضو آن می شوند چراکه می خواهند آنجا هم حضور داشته باشند و به قول معروف از دیگران کم نیاورند. پس بنابراین ممکن است مخاطبان ما یک روز در یک شبکه باشند و یک روز نباشند . مانند viber که یک زمانی بسیار پرطرفدار بود ولی به محض آمدن تلگرام ، همه به سمت استفاده از تلگرام آمدند و دیگر استفاده از viber منسوخ گردید. در کل ، در دنیای رسانه های اجتماعی آمدن یک شبکه جدید برای مدت کوتاهی، محبوبترین شبکه می شود ولی پس از گذشت مدت زمانی ، شور وشوق نسبت به آن به سرعت از بین می رود .

در بازاریابی محتوا مهم نیست که ما در تمامی شبکه های اجتماعی فعال باشیم . مهم این است که بررسی کنیم تا متوجه شویم کدام شبکه اجتماعی بیشترین ترافیک را برای سایت ما موجب می شود ، تا زمان و تلاش خود را جهت ایجاد محتوا برای آن شبکه متمرکز نماییم.

با توجه به مباحثی که در بالا ذکر گردید ، برای اینکه بدانیم چه تغییراتی را در سال آینده باید در برنامه محتوای خود اعمال کنیم. می بایست در این مورد فکر کنیم که امروز در چه جایگاهی ایستادیم و می خواهیم در سال آینده چه موقعیتی را کسب کنیم!

پس الان زمان بسیار مناسبی است که  تغییرات و کار برنامه ریزی را برای برنامه های سال آینده را شروع نمائیم . یعنی در کدام بخش شرکت باید تغییراتی ایجاد کنیم ؟ آیا کارهای مربوط به بخشهای SEO، رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا ، از طریق افراد و گروههای مختلف انجام می شود ؟ اگر چنین است ، ما پیشنهاد می کنیم راهی را پیدا کنید تا عملکرد همه بخشها به سمت یک هدف هدایت شوند. این کار به یک استراتژی محتوا یکپارچه نیاز دارد . تا  تمامی عملکردهای مختلف یک سازمان را از یک هسته مرکزی برخوردار کند و همگان را به یک هدف برسانند .و این مسئله مهمی است زیرا مؤفقیت کسب وکار ما را در بخش بازاریابی محتوا ،تضمین خواهد کرد.

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.