مشخص کردن عناوین کارساز برای بهینه سازی محتوا

 • 1270
مشخص کردن عناوین کارساز برای بهینه سازی محتوا

 آیا برای شما هم سرفصلها و عنوان ها  برای محتوا ، برخی اوقات مشکل ساز می شود؟

اگر قصد ما از انتخاب یک عنوان برای محتوا ، در برگرفتن و جذب مخاطبان با هر نوع سلیقه ای باشد ، قطعاَ فرصت های طلایی برای بهینه سازی محتوا را از دست خواهیم داد.

امروزه ، برنامه وایت برد فرای دی ( Whiteboard Friday) محصول شرکت MOZ ، روشی برای نحوه انتخاب عناوین و سرفصلها برای سئو ، رسانه های اجتماعی و بازدیدکنندگان از سایت را در اختیار ما می گذارد و به گونه ای طراحی شده است که با درنظر گرفتن  اهداف متفاوت بازدیدکنندگان از یک سایت ، برای هر مخاطب بصورت ویژه ، روش خاصی را ارائه می دهد.

یکی از بزرگترین معضلات در محتوا ، انتخاب عناوین و سرفصلها می باشد. زیرا می بایست سلایق متفاوت مخاطبان را درنظر گرفته و پاسخی به درخواستهای آنها داشته باشد . این مسئله هم برای رتبه بندی سایت اهمیت دارد و هم برای افزایش فالوورهای شبکه های اجتماعی .

پس به منظور کسب رتبه بهتر ، ما موظف هستیم که خدمات مفید و ارزشمندی را دراختیار مخاطبان وب سایت خود قرار دهیم.گروه سی یو وب (30uweb) جهت تولید محتوا مناسب و بهینه شده ، همراه شماست.

در نکات زیر به بیان توضیحاتی در این خصوص ، از طریق نمودار Venn می پردازیم .

سئو (SEO)

منظور از نوشتن عنوان ها در دنیای سئو ، یعنی تمام تلاش خود را در جهتی قرار دهیم تا بتوانیم مخاطبینی که دارای اهداف ویژه ای هستند را ترغیب کنیم تا نسبت به پاسخگویی به درخواستهای هدفمندشان به روی لینک وب سایت ما کلیک کنند. بنابراین هر چه تعداد بازدیدکنندگان سایت ما بیشتر شود ، مسلماَ رتبه ما نیز بهتر خواهد شد.

البته این نکته بسیار مهم است ، که مخاطبین ویژه ای ، در جهت تلاشهای ما برای ارائه خدمات و محتوایی ارزشمند ،  وب سایت ما را انتخاب نمایند و نه هر شخصی بی دلیل .

در اینصورت برای ما ارجح تر است که رتبه کمتری داشته باشیم تا اینکه هر شخصی با توجه به عنوان های محتوا به سایت ما مراجعه کند و به علت بی ربط بودن عنوان با محتوا ، آن شخص موفق به دریافت پاسخ مناسب در رابطه با درخواستش نباشد و متأسفانه به دلیل نا امید شدن از سایت ما چون نیازش را برآورده نساخته ایم ، برای یافتن مطلب مورد نظر خود مجبور به مراجعت به سایت دیگری شود.  همیشه می بایست عهده دار این مسئولیت مهم باشیم .

شبکه های  اجتماعی

مسئله عنوان ها در شبکه های اجتماعی کاملاَ عکس عناوین محتوا برای سئو می باشد. ما تلاش می کنیم در شبکه های اجتماعی عنوان ها و موضوعات خود را هرچه بیشتر به اشتراک بگذاریم . چون سرفصلها و عناوین تا حد زیادی معرفی کننده مضمون متن و مطالب هستند. حتی اگر کسی هم اقدام به خواندن کامل متن نکند ، ولی این امکان هست که  آن را برای شخص دیگری ارسال کرده و یا درصفحات شبکه های اجتماعی خود آن را به اشتراک گذارد. در شبکه های اجتماعی ، پست های ما هرچه بیشتر بازدید شوند و هرچه نظرات و تعاملات بیشتری در مورد آن مطلب دریافت کنیم ، برای ما رضایت بخش تر است. و لزوماَ در شبکه های اجتماعی زیاد نگرانی در مورد باز گشت از صفحه یا انتخاب پستهای دیگر ، وجود ندارد.

تضادهای قابل توجه

در اینجا به چندین تضاد بین محتوای سایت و شبکه های اجتماعی  که قابل توجه هستند ، اشاره می کنیم.

 1. کلمات کلیدی برای سئو بسیار مهم هستند اما در شبکه های اجتماعی می توانند کسل کننده باشند.

وقتی ما سعی می کنیم برای سئو ، از کلمات کلیدی ویژه خود و بسیار پراهمیت استفاده کنیم ولی استفاده از این کلمات ممکن است کارکرد ما را درشبکه های اجتماعی بسیار بد جلوه کند.

 1. ایجاد معما و مسائل دارای رمز و راز در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی ، لزومی ندارد که عنوان و تیتر متن و مطلبمان را بطور واضح بیان کنیم . ما می توانیم فقط به گونه ای به موضوع اشاره کنیم که شفاف و روشن نبوده و انگار رازی را درخود دارد ، بدین گونه می توانیم مخاطبان را ترغیب و تهییج کنیم که برای فهمیدن موضوع و خواندن مطلب و محتوای ما به روی لینک سایت ما کلیک کنند.

این دقیقاَ همان چیزی است که ما می خواهیم و برای بهبود رتبه خود به آن نیاز داریم . البته این کار ممکن است بر توانایی کلی ما برای هدفمند سازی کلمات کلیدی تأثیر منفی داشته باشد.

 1. نیاز به تعامل و مشهور سازی برند برای این است که شما تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید. این درحالی است که گسترش متنهایی که در شبکه های تعداد زیاد بازدید کننده را به خود جلب می کنند ، بسیار خوب است ولی تنها از این طریق بخواهیم بازدیدکنندگان سایت را افزایش دهیم ، این امر به سایت ما آسیب می رساند
 2. مرتبط نبودن بین کلمات کلیدی در نتایج موتورهای جستجو محتوای سایت ، قطعاَ باعث نارضایتی بازدیدکنندگان می شود.

جهت رتبه بندی ، کسانی که برای جذب بازدیدکنندگان سایتشان تنها از کلمات کلیدی می کنند ، درحالیکه محتوای سایت هیچ ارتباطی با آن کلمات کلیدی نداشته و محتوای بی ارزشی را درسایت خود قرار دادند ، قطعاَ باعث نارضایتی مردم       می شوند چون نتوانستند نیازمخاطبان را برآورده کنند.

به نتیجه رسیدن

برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، نیازی به روشهای سخت و وحشتناکی نیست ، در سال 2017 و سالهای پیش رو ، چه خوب است که موتورهای جستجو ، رسانه های اجتماعی و بازدیدکنندگان ، همگی به حد مطلوب و کافی ، مطالب را به اشتراک گذاشته و منتشر       می کنند. و این امکان برای ما فراهم است که بیشتر اوقات خیلی راحت می توانیم به نتایج مطلوب و رضایتمندی درمورد جستجوی خود دسترسی داشته باشیم.

گام اول:

در ابتدا ما می بایست تعیین کنیم که مخاطبان اصلی ما چه کسانی هستند، اهداف اصلی ما کدامین هستند و چه شبکه های اجتماعی برای ما دارای الویت هستند.

شاید موضوعاتی هستند که در شبکه های اجتماعی مورد استقبال اکثریت مردم بوده و باز خورد خوبی در شبکه های اجتماعی دارند ، اما هدف و منظور اصلی ما از یک محتوا  در سایت نمی باشد.

در واقع ما می بایست  موضوعی را انتخاب کنیم که بخاطر آن ، مخاطبان سایت ما را انتخاب کنند تا از مطالب آن  بهره مند شوند . درست است که قسمتی از ترافیک ما از جستجوها از طریق شبکه های اجتماعی حاصل می شود ، واین خوب است . ولی هدف اصلی ما نیست.

گام دوم :

بهینه سازی  افزایش درخواستهای  کانال برای عناصر غیرمتضاد.

عناصر غیرمتضاد  - این می تواند عنوان یکی از صفحه های ما باشد که برای سئو استفاده می کنیم . لزوماَ همیشه نباید عنوان به طور کامل با متن مطابقت داشته باشد . ولی اگر هیچ ارتباطی هم بین عنوان و محتوا نباشد ، مشکلی اساسی ایجاد می گردد . اما حداقل یک ارتباط کوچک بین آن دو مناسب است .

چه خوب است که در شبکه های اجتماعی ، امکاناتی مانند کارتهای توئیتر ، نشانه گذاری های فیس بوک  و نشانه گذاری های نموداری داریم .

نشانه گذاری Open Graph به این معنی است که محتوای ما می تواند کمی متفاوت باشد از آنچه که در Meta description خود برای موتورهای جستجو استفاده می کنیم .بنابراین ما می توانیم آنها را مجزا کنیم و یا تصمیم بگیریم که کلاَ آنها را متمایز نگه داریم  و این مسئله بسیار کمک کننده خواهد بود.

گام سوم :

در ابتدا ، سرفصلها و عنوان ها را بطور صریح بنویسیم.

ما از نویسنده باید بخواهیم که ، ابتدا متن مستقیم سرفصلها را ارائه دهید.

گام چهارم :

اکنون ، متن های اجتماعی دوستانه یا عامه پسند رامی نویسیم  و آماده می کنیم، بدون در نظر گرفتن هیچ ملاحظاتی که در محتوای سایت رعایت می کنیم .

این متنها ، مخالف با متن های اصلی سایت، بیشتر بصورت عبارات  و مطالب اجتماعی دوستانه یا بصورت عامه پسند بوده تا نظرات اکثر مردم را به خود جلب کند و آنها را ترغیب می کند روی آن کلیک کنند.

در نوشتن متن و مطالب برای شبکه های اجتماعی ، هیچ ضروریتی برای داشتن نگرانی درمورد کلمات کلیدی یا ارزشمند بودن و معتبر بودن مطلب و متن و نکات مهمی که می بایست در محتوای سایت رعایت کنیم ، وجود ندارد.

گام پنجم :

ترکیب گامهای سوم و چهارم و افزودن آنها به کلمات کلیدی مهم

ما گام سوم و چهارمی را که دربالا گفتیم را باهم ادغام کرده و موضوعی که برای هردوقانون یکسان است را استخراج می کنیم. و آن را با محتوای اصلی سایت هماهنگ می سازیم . این هماهنگی باید بر اساس مخاطبان اصلی سایت و اهداف اصلی سایت درنظر گرفته شود و سپس آن را به کلمات کلیدی  ،که برای رتبه بندی نیاز داریم ، اضافه می کنیم.

بنابراین این نوع روش نوشتن سرفصلها و عناوین برای خدمت رساندن به جمع بندی و همسو کردن تفاوتها مابین محتوای سایت و پستها در شبکه های اجتماعی می باشد. گاهی اوقات پیشی گرفتن در رقابت ، با تمام کارهایی که ما برای سئو ، شبکه های اجتماعی و بازدیدکنندگان سایتمان انجام می دهیم ، تا حد ممکن حاصل می گردد . اما روش تحلیلی و تفکیک پذیر ما بین سایت و شبکه های اجتماعی  می تواند اهرم قدرتمندی باشد تا نتایج بهتری را به دست آوریم.

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.