رتبه الکسا چیست

 • 2179
ارزیابی رتبه بندی الکسا
آیا ارزیابی رتبه بندی الکسا (Alexa) برای وب سایتهای CEE ، رتبه خوبی درنظر گرفته است؟
گاهی  از سوی حرفه ای ها و شرکتها می شنویم ، رتبه بندی الکسا (Alexa) برای یک سایت چقدر می تواند اهمیت داشته باشد. درحقیقت بازاریابان برای اینکه تصمیم بگیرند دریک سایت تبلیغات کنند یا نه، از الکسا (Alexa) استفاده می کنند.
پایگاه الکسا (Alexa) در کالیفرنیا قراردارد و داده ها و تجزیه و تحلیلی تجاری از وب سایتها را ارائه می دهد.
کار الکسا (Alexa) تجزیه و تحلیل داده های تهیه شده از میلیونها کاربری که روی مرورگر وب خود نوارابزار الکسا (Alexa) را نصب کرده اند یا از پنل مختص به خود استفاده می کنند، می باشد.
دراینجا ما قصد داریم به نمونه ای از همه کاربران اینترنت و رتبه بندی های محاسبه شده مطابق با الگوریتم زیر را مورد بررسی قراردهیم.
رتبه های ترافیک الکسا (Alexa) براساس محاسبه داده های ترافیکی که توسط کاربرانی که به مدت 3 ماه از پنل دادههای جهانی الکسا (Alexa) استفاده می کنند ، ارائه می گردد.
به روز رسانی رتبه های ترافیکی هرروزه انجام می گیرد. و این ارزیابی از محاسبه مجموع تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدیدهای سایت به دست می آید.
بازدیدکنندگان راتعداد کاربران الکسا (Alexa) که دریک روز از یک سایت بخصوص بازدید می کنند ، مشخص می کنند.
بازدیدهای سایت هم به مجموع تعداد درخواست هایی که از سوی URL کاربران الکسا (Alexa) برای یک سایت خاص دریافت می شود ، تلقی می گردد.
با این وجود ، به فراخوانی چندین باره از سوی یک URL خاص توسط یک کاربر دریک روز ، فقط یکبار مورد محاسبه قرار می گیرد.
بالاترین رتبه الکسا (Alexa) که یک سایت از مجموع تعداد بازدید کنندگان وتعداد بازدیدهای سایت ، می تواند کسب کند رتبه 1 است.بعلاوه ، ما برای هنجارسازی داده هایمان ممکن است تعصباتی را در داده های خود اعمال کنیم.
بنابراین ، رویکرد بالا به نظر مشکل است، اما ارزیابی ترافیک چقدر می تواند دقیق باشد؟ خوب ، بستگی دارد.
اگرتجزیه و تحلیل نمونه ای را که الکسا (Alexa) مورد محاسبه قرار می دهد،به اندازه کافی بزرگ بوده و وب سایت دارای ترافیک بالای بازدید کننده باشد. این روش می بایست کار کند. هرچند ، برای بیشتر وب سایتها در صنایع دامنه خاص وجود ندارد.
عامل مهمی که در صحت رتبه بندی وجود دارد اندازه واقعی مجموع ترافیک ثبت شده برای یک سایت می باشد.
اظهارات الکسا (Alexa) بیان می دارد که محدودیتهایی برای رتبه بندی وب سایتهایی که رتبه آنها بیشتر از 100.000 است ، وجود دارد.
بنابراین، رتبه های بالای 100.000 از نظر آماری معنی دار نبوده و ارزش چندانی ندارند.و این بدان معنی است که ، برای مثال ، تفاوت خاصی بین ترافیک یک سایت با رتبه 1.000.000 و سایت دیگری که رتبه 2.000.000 دارد از لحاظ آماری وجود نداشته ، و این تفاوت قابل توجه  نمی باشد.
سایت هایی که رتبه آنها بیش از 100.000 می باشد ، ممکن است به دلیل کمبود محتوا در رتبه های بالا قرار گرفته باشند. ولی برای چنین سایتهایی که رتبه خوبی ندارند امکان پذیر است که در طی چند روز رتبه خود را صدها و یا هزاران رتبه بهبود بخشند و کاهش دهند. و این امر با تلاشی مستمر و اثربخش در طی چند روز برروی وب سایت و گذاشتن محتوا جالب اتفاق خواهد افتاد . یک تغییر کوچک در سایت می تواند، چنان تعداد بازدیدکنندگان را تغییر دهد که در یک پیشرفت شگرف تأثیر داشته باشد و یا حتی رتبه الکسا (Alexa) را به صورت چشمگیر کاهش دهد.
همانطور که ممکن است برخی از شما بدانید ، شرکت ARGO-E مدیریت شماری از وب سایتهای مدرن ، محیط زیستی و صنعت CEE را به عهده دارد.بنابراین ما تصمیم گرفتیم که یک آزمونی انجام دهیم. 4 وب سایت که تحت مدیریت ARGO-E هستش را انتخاب کردیم ، 3 تا از سایتهای CEE را که هر 3 دارای ترافیک یکسان (A) هستند را تحت نظارت قراردادیم. اما جالب اینست که رتبه الکسا (Alexa) آنها بین 1.700.000 و 12.800.000 می باشد!
و سومین وب سایت CEE با داشتن امتیاز ترافیکی (َ3*A) نیز رتبه ای نزدیک به 1.700.000 دارد!
آمار رتبه بالا مشاهده شده در رتبه بندی برای بیشتر وب سایتهای ARGO-E که بیشتر از رتبه 1.000.000 داشته اند ، در عرض چند ماه کاهش و بهبود یافته است . فکر می کنید شدنی نیست!
در رتبه های بیشتر وب سایتهای ARGO-E ، که رتبه ای بیش از 1.000.000 داشتند- تغییرات بسیاری مشاهده گردید.
درعرض چند ماه و مدت زمان محدودی رتبه های وب سایتهایشان کاهش یافت و در سطح خوبی از رتبه بندی قرار گرفتند.
شاید شما براین باور باشید که وب سایت شما هرماه تعداد صدها ، هزاران و میلیونها بازدید کننده دارد ولی چون رتبه خوبی کسب نکرده اید ، بنابراین محاسبات الکسا (Alexa) برای رتبه بندی نمی تواند درست باشد. ولی رتبه شما تقصیر الکسا (Alexa) نیست - الکسا (Alexa) فقط آمار را نشان می دهد!!
تعداد کاربران الکسا (Alexa) فاکتور دیگری است که می بایست بررسی گردد. شما می توانید در شرکت خودتان این بررسی را داشته باشید که اصلاّ چه تعداد از همکارانتان نوار ابزار الکسا (Alexa) را برروی کامپیوترها خود در اداره و منزل نصب کرده اند. پاسخ این است : به احتمال زیاد ، هیچکدام! 
با درنظر گرفتن اینکه احتمال کمی دارد کارشناسان CEE نوار ابزار الکسا (Alexa) را روی مرورگر وب خود نصب کرده باشند و یا از پنل داده های الکسا (Alexa) استفاده کنند ، پس این قضیه را نمی توان بصورت واضحی مشخص کرد.
مطابق با نظرسنجی شرکت ARGO-E و رتبه های الکسا (Alexa) ، با اطمینان می توانیم اعلام کنیم که تعداد اندکی از کارشناسان CEE از برنامه الکسا (Alexa) استفاده می کنند.
طبق اظهارات بالا سریعا نتیجه می گیریم ، با اینکه وب سایتهای مربوط به CEE بسیار شناخته شده و مشهوری هستند ولی رتبه خوبی در الکسا (Alexa) ندارند، درحالیکه وب سایتهایی در دیگر صنایع مختلف هم هستند، با اینکه ترافیک زیادی ندارند، ولی از رتبه خوبی در الکسا (Alexa) بهره مند هستند. بنابراین، اگرچه ما دوست داریم که نظاره گر اطلاعات آماری باشیم ، ولی این را می دانیم که خبر نداشتن بهتراز خبر بد داشتن است.`

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.