تکنیک های تولید محتوا( بخش دوم)

 • 1559
تکنیکهای تولید محتوا ( بخش دوم)

در ادامه مقاله تکنیک های  تولید محتوا ، جهت تولید مطلوب محتوا  برای کسب و کار ، 4 تکنیک را بررسی کردیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی 4 مورد بعدی بپردازیم.

در نظر گرفتن اهداف

شما میخواهید که مشتریان شما یا کسانی که برای اولین بار از سایت شما بازدید می کنند، حداقل یکبار بخواهند محصولات و خدمات را امتحان کنند.پس آیا محتوا شما این قابلیت را دارد؟ آیا به اندازه کافی محتوای شما قانع کننده و مجاب کننده است که محصول شما را خریداری کنند؟ آیا شما توانسته اید اثبات کنید که محصول شما چگونه توانایی برطرف کردن نیاز و مشکلات مردم را دارد؟ اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان سایت شما ، دقیقا بدانند که قدم بعدی برای آنها چیست و به آرامی آنها را تشویق کنید تا محصول را خریداری کنند.

 

رسمی نباشید (بیشتر وقتها)

شما میخواهید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، بنابراین از بکار بردن کلمات بی فاعل اجتناب کنید ، به گونه ای بنویسید که انگار به صورت رودر رو در حال صحبت با آنها هستید و آنها را بصورت شخص مورد خطاب قرار دهید.با استفاده از کلمات مورد خطاب دوستانه تر نسبت به کلمات رسمی ، حس صمیمیت و نزدیکی با مخاطبان را ایجاد کنید. البته ممکن است چند استثنا برای این تکنیک وجود داشته باشد(بطور مثال قرار دادهای حقوقی نمونه ای از آن  می باشد.) و به طور کلی نامه های تجاری معمولا رسمی هستند.

با صرف نظر از اینکه ممکن است کارمند بانک باشید یا برای راه اندازی فناوری جدید که رسمی هستند کار کنید ، برای یافتن مخاطبان خاص به حد مطلوب از روش غیر رسمی بودن استفاده کنید.

 

اجتناب از اصطلاحات و کلیشه ها

استفاده بیش از حد عباراتی مانند "فرصت را غنیمت شمارید " و یا " محصول خلاقانه" حس کلی بودن و ناامید کننده ای را القا می کند. چنین اصطلاحاتی متن شما را ساده ،پیش و پا افتاده و معمولی و غیرقابل تمایز می سازد. پس اگر می خواهید محتوای جالب و هیجان انگیز ایجاد کنید ، باید عبارات کلیشه ای خسته کننده را کنار بگذارید و در جستجوی یافتن راه های دیگری برای بیان ایده های خود باشید.همچنین اگر در محتوایتان از اصطلاحات تخصصی زیادی که غیر قابل فهم هستند ، استفاده کنید ، قطعا مخاطبان زیادی را از دست خواهید داد. پس تا جایی که می توانید از این کار صرف نظر کنید.

 

بازنگری متن برای ویرایش و اصلاحات

رمز ایجاد یک متن خوب ، کلماتی را که بر روی صفحه قرارداده اید نیست، بلکه مضمونی است که از آن متن بدست می آورید.حتما جملات را چک کرده تا کلمات غیر ضروری و اضافی را حذف نمایید.بدین شیوه هم اشتباهات گرامری کمتری دارید و هم یک متن مختصر و مفید و موثر نوشته اید.زمانیکه متن کوتاه و مختصر نوشته شود ، کار برای برطرف کردن اشتباهات املایی و گرامری خیلی آسانتر می گردد و باعث بهبود بخشیدن عوامل موثر دیگر می شود. 

حتما صفحه و متنتان را وقتی چشمتان خسته نیست چک کنید ، چون می توانید تمام خطاها را برطرف کنید و شما را از شرمندگی احتمالی در آینده نجات می دهد.هیچ گاه برای اینکه از دیگران در این زمینه کمک بگیرید ، خجالت نکشید.

نوشتن محتوا جذاب در مورد کسب و کار می تواند حاوی مطالب کذب ودر جهت فریب دادن مخاطبان باشد. بسیار حائز اهمیت است که واقعیت را بیان کرده  و نگاهی انتقادی به متن خود داشته باشید.

وقتی شما خود را جای مخاطبان قرار میدهید و از دید آنها به متن خود نگاه می کنید با رعایت نکاتی که در بالا ذکر شد قطعا شما قادر خواهید بود محتوایی تاثیرگذار را بیافرینید.

چنانچه تمایل داشته باشید فرآیند محتوا را ساده تر کنید ، گروه پشتیبانی ، تولید محتوا و طراحی سایت می تواند شما را در ایجاد یک محتوا ایده آل که پیامد خوبی برای شما داشته باشد ، یاری کند.

 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.