تکنیکهای تولید محتوا

تکنیک های تولید محتوا
 • 929

تکنیکهای تولید محتوا

تولید محتوا مطلوب برای کسب و کار ، زمانبر و مستلزم داشتن مهارت می باشد.ایجاد متنی رسا ، مجاب کننده و آموزنده که تاثیر عمیقی بر روی مخاطبان خود داشته باشد، هنر است.

برای اینکه متن محتوا شما بیشترین تاثیر را روی مخاطبین بگذارد، شما باید هشت نکته کلیدی زیر را برای داشتن محتوای مطلوب به خاطر بسپارید

استفاده از کلمات مناسب

یک عامل مهم برای ایجاد محتوا جهت معرفی برند و محصول خود ، ترکیب بندی صحیح در نحوه استفاده و بیان کلمات می باشد تا مشتریان ، هدف شما از محتوا را بصورت اتوماتیک به شرکتتان مرتبط سازند.

استفاده از کلمات سخت ، غیر معمول و نا مانوس برای مشتریان ، کارمندان و دیگر کاربران می تواند بسیار مبهم و گیج کننده باشد.

چنین نحوه نوشتن جهت ایجاد محتوا از غیر حرفه ای بودن و نامعتبر بودن ناشی می شود ، بنابراین میتوانید با استفاده از قالب نگارشی ویژه برای شرکت خود کمک بگیرید تا اعتماد مخاطبان را جلب نمایید.

چنانچه برای ایجاد قالب نگارشی مخصوص به شرکت خود کمک خواستید ، می توانید به صفحه سی یو وب/تولید محتوا مراجعه نمایید.

بیان اصل مطلب

امروزه ، مردم نه زمان کافی و نه تمایلی برای صرف کردن و خواندن متنهای طولانی دارند.در متن خود بر روی پیغام های مهم تمرکز کنید و خیلی سریع به آنچه مهم است برسید.شما نمیخواهید که مخاطبتان حتی قبل از اینکه شروع به خواندن کند از صفحه و متن شما راحت بگذرند.

بیان مختصر و واضح

استفاده از کلمات ساده بسیار حائز اهمیت است، امروزه قانون مبتنی بر ساده نوشتن وجود دارد ، که نیازمند 

به سازمان های اتحادیه ای بوده و به شکل واضح و شفافی با تمام اقشار جامعه ارتباط برقرار می کنند ، تا قادر به درک آن باشند.

شما نیز باید از این اصول در محتوای کسب و کار خود پیروی کنید.اگر مخاطبتان برای مطالبی که در محتوا نوشته شده است ، نیازمند تلاش زیاد برای درک آن باشند ، چه فایده ای می تواند داشته باشد.

در بررسی های اخیر انجام شده ، به سایتها و محتواها بابت استفاده از کلمات فانتزی و یا جملات طولانی و پیچیده ، هیچ امتیاز و مزیتی تعلق نمیگیرد.

می بایست تصور کنید محتوایی را که مینویسید برای افرادی می باشد که هیچ تجربه و آگاهی در مورد مطالب مورد نظر شما ندارند. پس بطور خلاصه و واضح بنویسید.

بیان نقطه نظرات با جزئیات

متن نباید مبهم و گیج کننده باشد.مثلا چنانچه میخواهید  نظر خود را در مورد یک قسمت از نرم افزاری که در زمان و منابع صرفه جویی می کند ، بنویسید ، حتما چند نمونه مثال ذکر کنید.توضیح دهید که این نرم افزار کارهای زمانبر مانند بایگانی و مدیریت پایگاه داده را بصورت اتوماتیک انجام میدهد.

مردم فقط نمی خواهند بدانند که یک محصول خاص می تواند زندگیشان را تغییر دهد بلکه چگونگی عملکرد آن نیز برایشان مهم می باشد.

به مخاطبان اطمینان ببخشید که هر اطلاعاتی را که در آینده بخواهند بدانند را در اختیارشان قرار میدهید.

در مقاله بعدی ادامه نکات مربوط به تکنیک های تولید محتوا را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. 

  آخرین مقالات

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.

 • با تغییرات پی در پی SERP همراه شوید

  ما می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می توانید از تغییرات همواره نتایج جستجو در ایجاد یک فرصت در عرصه بهبود وضعیت سئو خود بهره مند شوید.

 • 5 پیش بینی دیجیتال در سال 2018

  در این مقاله بر 5 جنبه از تغییراتی که در دنیای تکنولوژی و دیجیتال در سال آینده اتفاق می افتند و کم و بیش بر دیجیتال مارکتینگ تأثیرگذار هستند ، بپردازیم.

 • اصول ثابت در مبانی سئو

  چگونه با در نظر گرفتن فاکتورهای ثابت در الگوریتم گوگل برای سئو فقط شاهد تغییرات مختصر باشید.

 • برنامه ریزی برای بازاریابی محتوا

  لازم است تمامی کسب و کارها برای بازاریابی محتوای خود ، با توجه به تغییراتی که انتظار می رود در سال آینده صورت گیرد، از الان شروع به برنامه ریزی جدید نمایند.

 • مشخص کردن عناوین کارساز برای بهینه سازی محتوا

  مشخص کردن عناوین برای خدمات سئو (SEO ) ، رسانه های اجتماعی و بازدیدکنندگان سایت ، روشی است کارساز برای بهینه سازی محتوا

 • سرمایه گذاری برای وب سایت سفارشی

  بازار طراحی سایت همیشه با داشتن گزینه هایی برای مشتریان خود، حرفی تازه ای برای گفتن دارد. چه ما با دیگر طراحان سایت با استعداد رقابت کنیم و چه با سرویسهای DIY که قولهایی فراتر از واقعیت می دهند

 • ارزیابی رتبه بندی الکسا

  رتبه بندی الکسا (Alexa) برای یک سایت می تواند اهمیت داشته باشد و در حقیقت بازاریابان به عنوان معیاری برای تبلیغات در یک سایت، از Alexa استفاده می کنند.

 • تحلیلی بر سریال ترکیه ای جزر و مد

  طبق معمول سریالهای ترکیه ای شخصیت اصلی داستان جوانی جذاب و خوشتیپ به نام یامان است که در زندگی خانوادگی و اجتماعی خود دچار بحران های بی پایان است ...

 • تکنیکهای تولید محتوا ( بخش دوم)

  در ادامه مقاله تکنیکهای تولید محتوا ، جهت تولید مطلوب محتوا برای کسب و کار ، 4 تکنیک را بررسی کردیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی 4 مورد بعدی بپردازیم.

 • تکنیک های تولید محتوا

  تولید محتوا مطلوب برای کسب و کار ، زمانبر و مستلزم داشتن مهارت می باشد. ایجاد متنی رسا ، مجاب کننده ، آموزنده و تاثیرگذار هنر است.

 • اهمیت شبکه های اجتماعی در سئو

  ورود به شبکه های اجتماعی راهی مطمئن برای حرکت در مسیر موفقیت و پیشرفت سئو وب سایت و محبوبیت شما در موتورهای جستجو است.

 • پنج موردی که برای استراتژی سئو نیاز است

  در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه یک استراتژی موفق را در 5 گام اساسی ایجاد کنید. با این مراحل ساده سایت شما به یک منبع درآمد موثر تبدیل می شود.