تکنیکهای تولید محتوا

 • 2553
تکنیک های تولید محتوا

با توجه به تغییرات جدید الگوریتم جستجو گوگل و تاثیر عمیق تر محتوا بر سئو و بهینه سازی وب سایت بر آن شدیم تا این مقاله را بروز رسانی کنیم تا مناسب نیاز کاربران امروز باشد.

در سال 2018 دو عامل اساسی موثر بر سئو سایت ، یکی تولید محتوا یونیک ، عمیق و جامع و دیگری بک لینک های با ارزش می باشد.

تولید محتوا جامع چیست ؟

شما به عنوان یک نویسنده باید نیاز مخاطب خود را بشناسید ؛ اینکه قصد کاربران از جستجو یک عبارت چیست و بر اساس آن محتوای مناسب وپاسخگو ایجاد کنید. اگر محتوای متنی ایجاد می کنید ، سعی کنید کلمات مشابه را در محتوا خود استفاده کنید .

باید بفهمید کاربر بعد از جستجو این عبارت چه چیزهای دیگردر ذهن دارد و پاسخ آنها را نیز در محتوای خود بگنجانید. مثلا هنگامی که کاربر عبارت "بهینه سازی رتبه سایت درنتایج گوگل " را جستجو می کند ، علاقه مند کسب اطلاعات راجع به سئو و بهینه سازی سایت است ، یا برون سپاری سئو سایت خود به شرکت متخصص در این زمینه ؛ و بعد از آن بدنبال هزینه و زمانی است که باید صرف آن کند.

پاسخ به تمامی این سوالات ، سایت شما را تبدیل به یک سایت جامع کرده وباعث جذب مخاطب و افزایش ترافیک سایت می شود.

چنانچه محتوای شما به نظر کاربر مفید و جذاب باشد ، آن را با سایرین به اشتراک می گذارد (ایجاد بک لینک ارگانیک) . بنابراین محتوای ارزشمند تولید کنید و دکمه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را در مقالات خود قرار دهید.  

تکنیکهای تولید محتوا

تولید محتوا مطلوب برای کسب و کار ، زمانبر و مستلزم داشتن مهارت می باشد.ایجاد متنی رسا ، مجاب کننده و آموزنده که تاثیر عمیقی بر روی مخاطبان خود داشته باشد، هنر است.

برای اینکه متن محتوا شما بیشترین تاثیر را روی مخاطبین بگذارد، شما باید هشت نکته کلیدی زیر را برای داشتن محتوای مطلوب به خاطر بسپارید

استفاده از کلمات مناسب

یک عامل مهم برای ایجاد محتوا جهت معرفی برند و محصول خود ، ترکیب بندی صحیح در نحوه استفاده و بیان کلمات می باشد تا مشتریان ، هدف شما از محتوا را بصورت اتوماتیک به شرکتتان مرتبط سازند.

استفاده از کلمات سخت ، غیر معمول و نا مانوس برای مشتریان ، کارمندان و دیگر کاربران می تواند بسیار مبهم و گیج کننده باشد.

چنین نحوه نوشتن جهت ایجاد محتوا از غیر حرفه ای بودن و نامعتبر بودن ناشی می شود ، بنابراین میتوانید با استفاده از قالب نگارشی ویژه برای شرکت خود کمک بگیرید تا اعتماد مخاطبان را جلب نمایید.

چنانچه برای ایجاد قالب نگارشی مخصوص به شرکت خود کمک خواستید ، می توانید به صفحه سی یو وب/تولید محتوا مراجعه نمایید.

بیان اصل مطلب

امروزه ، مردم نه زمان کافی و نه تمایلی برای صرف کردن و خواندن متنهای طولانی دارند.در متن خود بر روی پیغام های مهم تمرکز کنید و خیلی سریع به آنچه مهم است برسید.شما نمیخواهید که مخاطبتان حتی قبل از اینکه شروع به خواندن کند از صفحه و متن شما راحت بگذرند.

بیان مختصر و واضح

استفاده از کلمات ساده بسیار حائز اهمیت است، امروزه قانون مبتنی بر ساده نوشتن وجود دارد ، که نیازمند 

به سازمان های اتحادیه ای بوده و به شکل واضح و شفافی با تمام اقشار جامعه ارتباط برقرار می کنند ، تا قادر به درک آن باشند.

شما نیز باید از این اصول در محتوای کسب و کار خود پیروی کنید.اگر مخاطبتان برای مطالبی که در محتوا نوشته شده است ، نیازمند تلاش زیاد برای درک آن باشند ، چه فایده ای می تواند داشته باشد.

در بررسی های اخیر انجام شده ، به سایتها و محتواها بابت استفاده از کلمات فانتزی و یا جملات طولانی و پیچیده ، هیچ امتیاز و مزیتی تعلق نمیگیرد.

می بایست تصور کنید محتوایی را که مینویسید برای افرادی می باشد که هیچ تجربه و آگاهی در مورد مطالب مورد نظر شما ندارند. پس بطور خلاصه و واضح بنویسید.

بیان نقطه نظرات با جزئیات

متن نباید مبهم و گیج کننده باشد.مثلا چنانچه میخواهید  نظر خود را در مورد یک قسمت از نرم افزاری که در زمان و منابع صرفه جویی می کند ، بنویسید ، حتما چند نمونه مثال ذکر کنید.توضیح دهید که این نرم افزار کارهای زمانبر مانند بایگانی و مدیریت پایگاه داده را بصورت اتوماتیک انجام میدهد.

مردم فقط نمی خواهند بدانند که یک محصول خاص می تواند زندگیشان را تغییر دهد بلکه چگونگی عملکرد آن نیز برایشان مهم می باشد.

به مخاطبان اطمینان ببخشید که هر اطلاعاتی را که در آینده بخواهند بدانند را در اختیارشان قرار میدهید.

در مقاله بعدی ادامه نکات مربوط به تکنیک های تولید محتوا را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.