پنج موردی که برای استراتژی سئو نیاز است

 • 1293
پنج موردی که برای استراتژی سئو نیاز است

گام اول: انتخاب صفحه مناسب برای بهینه سازی و ارتقاء

اگر بخواهید  رتبه بالاتری در رقابت کسب کنید، برای بهینه سازی موتور جستجو باید هزینه ای بیشتر از آنچه فکر می کنید، بپردازید. (به عنوان مثال؛ خدمات حقوقی، املاک، بیمه، طراحی سایت، کاهش وزن و غیره) هزینه اثربخشی استراتژی بهینه سازی سایت در توانایی اولویت بندی است. به عنوان نقطه شروع، چند صفحه را برای بهینه سازی و ارتقاء انتخاب کنید. چه صفحاتی هستند؟ بستگی به صنعت و تخصص شما دارد. اگر شما یک وب سایت فروشگاهی دارید، در محصولات رقابتی خود تمرکز کنید.
یک عامل مهم، در نظر گرفتن عملکرد صفحات انتخاب شده در جستجو می باشد. به عنوان مثال؛ اگر شما می خواهید دو صفحه را بهینه سازی و ارتقاء دهید، اما بودجه یک صفحه را دارید، صفحه ای را انتخاب کنید که رتبه بالاتری دارد. تلاش برای اینکه یکباره تمام صفحات را بهینه کنید بی فایده است. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، وقت و منابع شما محدود است. بنابراین روی صفحات هدف تمرکز کنید و رتبه صفحات کلیدی را بهبود دهید.

گام دوم: تحلیل رقبا
بعد از اینکه صفحات هدف را انتخاب کردید، آنچه رقبا انجام می دهند و به نتایج جستجو ختم می شود را تجزیه و تحلیل کنید. تکنیک های سئو داخلی و سئو خارجی را مدنظر قرار دهید.

گام سوم: مقایسه استراتژی جهت بهبود فرآیند سئو
در این مرحله باید شما سایت تان را در مقابل سایت های رقیب بهبود دهید. در واقع شما تکنیک های بهینه سازی در صفحه و خارج صفحه را مقایسه کنید.

گام چهارم: آنالیز صفحه هدف
هنگامی که شما فهمیدید، چه کاری را رقبایتان بهتر از شما انجام می دهند، توجه تان را به عواملی مانند طراحی، قابلیت استفاده و رفتار کاربران در صفحات هدف قرار دهید و این عوامل را تجزیه و تحلیل کنید.
توصیه نمی کنیم از هر ابزار فانتزی استفاده کنید. فقط به حساب Google Analytics خود دسترسی داشته باشید و معیارهای زیر را بررسی کنید:
نرخ پرش کاربران (Bounce Rate)
میانگین زمان حضور در صفحه
اهداف
این معیارها به شما کمک می کند، متوجه شوید، بازدیدکنندگان چگونه به صفحات و محتوای شما جذب می شوند. بیایید تصور کنید صفحه هدف شما میزان بالایی ریزش کاربر دارد. شما هیچ ایده ای برای اینکه بازدیدکنندگان صفحه را ترک نکنند، ندارید. در شرایطی مثل این از ابزارهایی مثل CrazyEgg یا Lucky Orange استفاده کنید. نقشه هایی بصورت گرمایی برای تجزیه و تحلیل اینکه بازدیدکنندگان به چه صورت صفحه را بازدید و کلیک میکنند، بدست می آورید. با این کار نقاط حساس از سایت را بدست می آورید و فراموش نکنید هر چیزی که لازم است آن ها را بهبود دهید، را انجام دهید.

گام پنجم: پیاده سازی استراتژی ایجاد شده
در این مرحله از تمام اطلاعات به دست آمده از مراحل قبلی را پیاده سازی کنید. فراموش نکنید، بهینه سازی یک فرآیند مستمر است. صفحات خود را بهبود دهید و آنچه رقبایتان انجام می دهند را تجزیه و تحلیل کنید. به این ترتیب استراتژی بهینه سازی را ادامه دهید تا به بازده و هدف مورد نظر دست پیدا کنید.

داشتن یک استراتژی بهینه سازی برای موفقیت وب سایت شما لازم و ضروری است. در قیمت طراحی سایت باید کلیه نکات را مدنظر قرار داده و از طراح سایت خود بخواهید که راهنمایی های لازم را به ما بدهد. اگر بدون استراتژی وب سایت خود را بهینه کنید با شکست مواجه خواهید شد.

 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.