10 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

 • 1402
10 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

نام دامنه شما و نشانی اینترنتی نقش مهمی در جستجو دارد. نه تنها این مقصد جایی است که بازدید کنندگان شما ، شما و محتوای شما را پیدا می کنند، بلکه دامنه ای که انتخاب می کنید نیز می تواند دید آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

1. با کلمات کلیدی شروع کنید

قبل از وارد شدن به ثبت کننده دامنه مورد علاقه خود، چندین بار به چند ایده فکر کنید. در هنگام انجام این تمرین می توانید سه تا پنج کلمه کلیدی در ذهن داشته باشید.در این کلمات و عبارات باید به وضوح آنچه را که انجام می دهید تعریف کنید (یا می خواهید انجام دهید). آنها را هم مخلوط کرده و ببینید چه چیزی درست است و حساس است.
به عنوان مثال، شما میخواهید یک نانوایی محلی تاسیس کنید. بعضی از اصطلاحات مورد نظر شما شامل شهر شما، نان تازه، محصولات پخته شده، نانوایی و غیره می باشد.

یک نکته مهم : در اینجا شما میتوانید از پسوند ها و یا پیشوند ها استفاده کنید.

2. آن را منحصر به فرد کنید

دامنه شما بخشی از نام تجاری شماست. مطمئن باشید که این نام برای مخاطب شما مهم است. داشتن یک دامنه که بسیار شبیه نام تجاری دیگری است، هیچ گاه ایده خوبی نیست، زیرا ممکن است منجر به سردرگمی شود.

مراقب باشید که سعی نکنید بیش از حد منحصر به فرد باشید. اعمال یک املای جایگزین ، یک کلمه مشترک می تواند به مشکل بزرگ منجر شود. برای مثال وبسایت Flickr ، هنگامی که بنیانگذاران سایت دامنه خود را ایجاد کردند، آنها از املای استاندارد، flicker.com استفاده نمیکردند و ممکن است در نتیجه یک ترافیک را از دست بدهند. آنها مجبور شدند دامنه صحیح را بخرند و دامنه اضافی را به Flickr.com هدایت می کنند.

3. .com بخرید

اگر شما قصد دارید که یک وبسایت عالی راه اندازی کنید بهترین گزینه برای جهانی شدن شما پسوند com است.

4. تایپ را آسان کنید

سعی کنید نام انتخابی خود را ساده و آسان انتخاب کنید . اگرچه ممکن است یک نام طولانی برای شما بسیار خوب باشد اما میتواند در تجربه کاربر تاثیر منفی بگذارد و دیگر به سایت شما برنگردد.

5. آن را به یاد ماندنی

اگر میخواهید سریعتر به گسترش نام تجاری خود کمک کنید، حتما تاثیر نام دامنه خود را به یاد داشته باشید. داشتن یک وبسایت عالی مهم نیست اگر هیچ کس نتواند نام دامنه آن را به یاد بیاورد.

6. آن را کوتاه نگه دارید

همیشه تاثیر و به یاد ماندن ادرس های کوتاه تر بهتر است. سعی کنید از کلمات کلیدی استفاده کنید.

 

7. ایجاد و برآورده کردن انتظارات

آدرس هایی مانند NYtimes.com، Homes.com و Overstock.com کار نسبتا راحت تری نسبت به google یا Amazon دارند زیرا از نامشان میتوان کار آنها را متوجه شد.

8. ساخت نام تجاری خود

اگر نمی توانید دامنه خوبی را پیدا کنید که مطابق با قانون قبلی باشد، از نام تجاری برای تشخیص خود استفاده کنید.
استفاده از یک نام کاربری منحصر به فرد یک راه عالی برای ساختن ارزش اضافی است.

9.عادت ها را کنار بگذارید

فقط به این دلیل که چیزی در حال حاضر مد است یا خیلی استفاده میشود، به این معنا نیست که همیشه وجود دارد. کپی کردن آنچه شخص دیگری انجام می دهد می تواند مسیر اشتباهی باشد.

10. از ابزار انتخاب دامنه کمک بگیرید

با کمی جست و جو در اینترنت ابزاری پیدا خواهید کرد که شما را در انتخاب نام دامنه مناسب همراهی کند.

جمع بندی

دامنه یا آدرس سایت همان چیزی است که کار شما حول آن محور در اینترنت است . با کمی وقت گذاشتن برای این موضوع مهم یک نام مناسب انتخاب کنید که هم برای موتور های جست و جو و هم برای مخاطب مناسب باشد.

 

 

  آخرین مقالات

 • ارتقا رتبه هر مقاله وبلاگ در موتور جستجو

  هر مقاله ای که می نویسید در سئو سایت شما موثر است.اما خبر بد این است که شما باید درک مناسبی از سئو داشته باشید تا بتوانید مقالات خود را در صدر نتایج نگه دارید.

 • تولید محتوا موفق

  انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب مهمترین بخش سئو محتوایی است.هدف گوگل رضایت کاربر از جستجو است .وقتی کاربر آنچه را می خواهد ، در نتایج جستجوی گوگل بیابد، موفقیت صورت گرفته است.

 • شناخت محتوا و محتوا نویسی

  با دگرگونی بازاریابی دیجیتال در حوزه وب و تغییر الگوریتم های جستجو در گوگل ،بازاریابی محتوایی به شدت رونق گرفته است.اما نکته مهم در این میان تولید محتوا خوب و موثر و متناسب با تجارت شماست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • طراحی سایت سفارشی یا استفاده از سرویس های آماده

  در این مقاله به مقایسه طراحی وب سایت سفارشی در مقابل استفاده از سرویس های آماده و بررسی مزایا و معایب استفاده از هر کدام می پردازیم.

 • بازاریابی درونگرا در مقابل سئو

  بازاریابی درونگرا به معنی بازار یابی محتوا ، شبکه های اجتماعی و ... پس از جذب مشتری است و سئو به معنای بهینه سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج جستجو.در این مقاله در مورد اینکه کدامیک از این تاکتیک ها مناسبتر است، صحبت می کنیم.

 • NoSQL چیست

  NoSQL برای توصیف پایگاه داده هایی با کارآیی بالا و غیر رابطه ای ( non-relational) استفاده می شود. پایگاه داده های NoSQL از انواع مدل داده ، از جمله سند، گراف، مقدار- کلید و ستون استفاده می کنند.

 • 5 دلیل کندی سایت

  در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

 • قابلیت Nofollow در وبسایت ها

  قابلیت Nofollow به منتشران محتوا در وبسایت های مختلف این اجازه را میدهد که بدون محسابه تعداد مطالب بازدید شده رتبه سایت در لیست موارد جستجو شده در موتور های جستجوی مختلف بالا برود و آمار نادرستی را به شما بدهد .

 • اپلیکیشن یا وب سایت

  بسیاری از شرکتها و کارآفرینان ابتدا به سمت توسعه اپلیکشن موبایل می روند ، که ممکن است اشتباه بزرگی باشد .می دانم که این روشی جذاب برای ارتباط با کاربر است ، اما قبل از شروع ساخت سایت یا اپلیکیشن ، حتما 10 پرسش مطرح شده را مد نظر داشته باشید.

 • 7 ملاک برتر رتبه بندی در سال 2018

  به نظر میرسد گوگل هر سال ملاکهای رتبه بندی جدیدی به ما ارائه می دهد. در سال 2018 ، به نظر می رسد بزرگترین ملاک رتبه بندی که روی آن تمرکز شده است ، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل می باشد.

 • 7 تکنیک بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

  کریستوفر جونز 7 استرتژی جهت تولید محتوای مناسب که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت میکند مشخص میکند.بنابرین برای داشتن یک بازاریابی موفق تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه بایستی که بتوانیم این محتوا را ارتقا دهیم ، در این مقاله به 7 تکنیک ارتقا محتوا اشاره میشود .

 • ایندکس سریع محتوا

  بحثهای زیادی در گروه های SEO در فیسبوک و خود فروم های گوگل ، در مورد ایندکس نشدن صفحات جدید سایت توسط موتور جستجو گوگل مطرح می شود.ابزار ارسال URL یک روش آسان برای ایندکس شدن محتوا جدید منتشر شده است ، اما ضروری نیست.

 • بهینه سازی اپلیکیشن موبایل

  آیا اپلیکیشنی دارید که مایلید در نتایج جستجوی موتور جستجوی تلفن همراه رتبه بندی کنید؟ اگر اینطور است باید یک استراتژی SEO ، برای بهینه سازی اپلیکیشن خود داشته باشید.

 • ۱۰ ساختار وب سایتی که موجب شکست کسب و کار شما می شود

  داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما دیگر یک ارزش افزوده تجملاتی نیست – یک ضرورت انکار ناپذیر است .اما تفکر اشتباهی رایج است ، اگر فکر می کنید که چون هزینه یک سایت خوب را پرداخته اید و حالا می توانید با انبوهی از مشتریان ارتباط بگیرید

 • آموزش Float - CSS

  خصوصیت float تعیین می کند که یک المنت در سمت چپ یا راست بلاک خود قرار بگیرد.

 • حتی داشتن یک وب سایت خوب تمام ماجرا نیست

  این که صرفا با داشتن یک وب سایت حتی حرفه ای کسب و کار ما رونق پیدا می کند تصوری از پایه اشتباه است.

 • آموزش تخصصی Margin| CSS

  خصوصیت margin برای ایجاد فاصله بین المنت های صفحه خارج ازborder تعریف شده می باشد.برای تمام طرف های المنت می توانیم margin در نظر بگیریم.

 • آموزش CSS | دستور Display

  مهمترین صفت در CSS برای کنترل پیکربندی display است. معمولا این مقدار پیش فرض برای بیشتر عنصر‌ها block یا inline است.

 • چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟

  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید.

 • 3 ابزار قدرتمند طراحی گرافیکی

  در این مقاله 3 ابزار طراحی گرافیک برای ساخت تصاویر حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم.